Strona główna Pajęczno JAN TOKARSKI Z PAJĘCZNA POWOŁANY DO KADRY NARODOWEJ

JAN TOKARSKI Z PAJĘCZNA POWOŁANY DO KADRY NARODOWEJ

Janek Tokarski ma 17 lat, mieszka w Pajęcznie, uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Właśnie został powołany do kadry narodowej. W papierowej wersji „Kulis …” opublikowany został materiał „Jan Tokarski mistrzowsko powozi”. Już w momencie wypuszczania gazety do druku, można było przypuszczać, że młody pajęczanin znajdzie swoje miejsce w kadrze narodowej.

Przypominamy, że podczas zawodów Krajowych w Książu Jan Tokarski z Pajęczna odniósł niebywały sukces. 17-letni zawodnik nie miał sobie równych w powożeniu zaprzęgiem jednokonnym.

Przez cztery dni, w malowniczej scenerii Książańskiego Parku Krajobrazowego rozgrywały się Międzynarodowe Zawody CAI 3*, CAI 2* w Powożeniu, Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi oraz Zawody Krajowe w Powożeniu.

Zawodnicy walczyli na rozległym terenie Stada Ogierów Książ, znajdującym się w sąsiedztwie Zamku Książ.

– Po pierwszej próbie ujeżdżenia, uplasowaliśmy się na trzecim miejscu – opowiada Jan Tokarski.

W sobotę, 9 lipca, w ciężkich warunkach, pewnie wygrał próbę maratonu. W niedzielę, 10 lipca, po przejeździe w normie czasu oraz bez zrzutek, bezapelacyjnie wygrał trzecią próbę kegle. Dzięki tak dobrym wynikom w maratonie oraz keglach, zwyciężył ogólną klasyfikację.

Był to dla Jana Tokarskiego start kontrolny do Mistrzostw Europy, które odbędą się już w sierpniu na Węgrzech. Młodego woźnicę do zawodów przygotowuje trenerka Weronika Kwiatek. A koń w zaprzęgu Tokarskiego nosi imię M-Inka.

– Jestem bardzo zadowolony ze swojego występu w zawodach – nie ukrywa 17-latek z Pajęczna.

– Są rzeczy do poprawy. Już je analizujemy i będziemy nad nimi pracować.

Przypominamy, że Jan Tokarski profesjonalne starty zaczął 1,5 roku temu. Na swoim koncie ma już kilka mniejszych sukcesów. Od początku 2022 roku zaczął treningi pod okiem specjalistki.

– Moim celem jest zostanie członkiem kadry narodowej i wyjazd na Mistrzostwa Europy – zdradza reporterowi „Kulis …” Jan Tokarski.

Występ w Książu był ostatnim startem kontrolnym przed powołaniami do kadry narodowej. Spełniło się marzenie Jana Tokarskiego. Będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy!

Duże wsparcie Janek ma w rodzinie.

– Oczywiście, że jestem dumny. Wiem ile to go kosztowało pracy – mówi reporterowi „Kulis …” Dariusz Tokarski, ojciec Janka.

Cała rodzina trzyma za młodego sportowca kciuki.

– Staramy się go wspierać. Życzymy, żeby mu jak najlepiej poszło podczas Mistrzostw Europy.

Brawo Janek. Gratulacje od całej redakcji.

***

Wyniki klas młodzieżowych Zawodów Krajowych w Książu:
J-P1:
🥇Jan Tokarski & M-Inka
🥈Bartosz Klupś & Blecky
🥉Hubert Górski & Alexandro H

Komenatrze

Polecamy!

SĄSIAD WŁAMYWACZ PRZECENIŁ SWOJE MOŻLIWOŚCI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 49-latka. Mężczyzna włamał się do jednego z domów w Rudzie, ale nie osiągnął swojego celu, ponieważ spłoszyli go zbudzeni hałasem domownicy....

POTRĄCIŁA PIESZĄ NA PASACH

W piątek, 27 stycznia, na oznakowanym przejściu dla pieszych, na ulicy Piłsudskiego w Wieluniu, doszło do wypadku. Na pasach potrącona została 54-latka, która trafiła...

DZIECI SPOZA GMINY WIELUŃ POWINNY PŁACIĆ ZA DARMOWE DMUCHAŃCE?

„Weź się pan do roboty” – takimi słowami zachęcał kierownika biura burmistrza Wielunia, Radosława Urbaniaka, radny Radosław Buda. A chodzi o wprowadzenie weryfikacji w...

STRAŻACY PIŁKĘ KOPALI

Jednostka OSP Kurów będzie reprezentować gminę Wieluń w zawodach strażaków w piłce halowej na szczeblu powiatowym. Do eliminacji gminnych w niedzielę, 15 stycznia, przystąpiło sześć...

DWÓCH HAL SPORTOWYCH NIE BĘDZIE. CO DALEJ Z PROMESĄ?

Samorządowcy z Białej uruchomili karuzelę pomysłów. Chodzi o zrealizowanie promesy z rządowego programu „polski ład”. Pierwotnie środki w wysokości 7,65 mln zł miały zostać...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ