Strona główna Lututów JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał na parking, poruszał się całą szerokością dwupasmówki. Mężczyzna kierował ciężarówką.

– O  9:00 dyżurny wieruszowskiej komendy został poinformowany, że trasą S8 w kierunku Warszawy porusza się samochód ciężarowy, a kierujący może znajdować się pod działaniem alkoholu – relacjonuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie.

– Z informacji, przekazanych przez świadka, wynikało, że kierowca jedzie od lewej do prawej krawędzi jezdni.

Na miejsce został zadysponowany patrol. Funkcjonariusze zauważyli wskazaną ciężarówkę na jednym z Miejsc Obsługi Klientów w Chojnach.

– Kierującym ciężarówką okazał się być 53-letni mężczyzna – podaje asp. Siemicki.

– Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie.  Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali mu tez uprawnienia do kierowania pojazdami. Ciężarówka zaś została przekazana osobom upoważnionym do odbioru.

– Nietrzeźwi kierowcy to bardzo duży problem na polskich drogach – zauważa rzecznik wieruszowskich mundurowych.

– Każdy, kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi, stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Tym wszystkim, do których nie dotarły apele i ostrzeżenia, przypominamy o konsekwencjach, z jakimi muszą liczyć się nietrzeźwi kierowcy.

fot.: arch. KPP w Wieruszowie

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ