Strona główna Pajęczno JEŹDZI WIĘCEJ AUTOBUSÓW

JEŹDZI WIĘCEJ AUTOBUSÓW

Od 2 stycznia Powiat Pajęczański uruchomił nowe linie autobusowe. Połączenia mają ułatwić dojazd młodzieży do szkół średnich na terenie powiatu, ale też zapewnić transport publiczny osobom, które nie posiadają własnych środków lokomocji. 

– Mieliśmy sygnały, głównie od rodziców, których dzieci dojeżdżały do szkół, ale sami doszliśmy też do wniosków, że jest problem z połączeniami autobusowymi – informuje Zbigniew Gajęcki, starosta pajęczański.

– To też przyczyniało się do tego, że nabory do szkół na terenie powiatu były słabsze, a uczniowie z naszego powiatu uciekają do powiatów ościennych, bo okazuje się, że jest tam lepsze połączenie. Myśleliśmy również o tym, żeby inni mieszkańcy, szczególnie starsze osoby miały dostęp do urzędu, lekarza i po prostu nie były wykluczone komunikacyjnie.

W końcu, 2 stycznia, udało się uruchomić nowe linie autobusowe. Przewóz realizowany jest przez PPHU Kolumb Biuro Podróży z siedzibą w Pajęcznie, z którym starostwo podpisało umowę na rok. Całkowity koszt usługi (uruchomienia trzech linii) to niecałe 550 tys. zł, z czego ponad 230 tys. zł wyniesie dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Autobusy kursują na następujących trasach: Pajęczno – Rząśnia – Kiełczygłów – Siemkowice – Działoszyn – Pajęczno, Pajęczno – Bieliki – przez Sulmierzyce, Bogumiłowice oraz Pajęczno – Makowiska – Łążek – Nowa Brzeźnica – Strzelce Wielkie Andrzejów – Wola Jankowska – Gajęcice Stare – Pajęczno. Pierwsza z wymienionych linii finansowana jest przy współudziale gmin Rząśnia i Siemkowice (wkład powiatu 34 proc., gmin po 33 proc.). Kolejną, najdroższą, linię w połowie dofinansowuje gmina Sulmierzyce, a trzecią trasę, również w połowie z powiatem, gmina Nowa Brzeźnica. Trwają jeszcze rozmowy odnośnie partycypowania w kosztach z gminami Kiełczygłów i Pajęczno.

fot.: Magdalena Lizurej

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ