Strona główna Apel KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

Historię Kubusia Szwagruka, który urodził się z ciężką wadą serca, opisywaliśmy już na łamach ,,Kulis…”. Trzylatek z gm. Nowa Brzeźnica wymaga pilnej operacji, ratującej życie. Najpóźniej w sierpniu musi trafić do kliniki w USA. Przewidywany koszt leczenia to od 1,5 do 2 mln zł. Rodzice chłopca proszą więc o każdą złotówkę, która pozwoli uratować ich syna.

– Przed narodzinami synka (w drugim trymestrze ciąży) dowiedzieliśmy się o jego złożonej wadzie serca. Diagnoza brzmiała krytyczne zwężenie zastawki aortalnej, nieprawidłowa zastawka dwudzielna oraz nadciśnienie płucne – mówiła na łamach naszej gazety (w marcu) Sonia Szwagruk, mama Kubusia.

10 marca ub. r. chłopiec miał założony implant Occlutech Atrial Flow Regular do przegrody międzyprzedsionkowej, w celu lepszego natlenienia krwi i tym samym całego organizmu.

– Myślałam, że dzięki temu implantowi Kuba wytrzyma, przykładowo do 10 roku życia i wtedy wszczepią mu sztuczną zastawkę. Niestety te wszystkie dotychczasowe zabiegi były niewystarczające, syn potrzebuje pilnej operacji –  podkreślała Szwagruk.

Lekarze w Polsce nie podejmą się ryzykownej operacji serca trzylatka, dlatego rodzice zaczęli szukać pomocy w zagranicznych klinikach. 1 maja otrzymali informację z  Boston Children’s Hospital, że specjaliści mają dla Kubusia dwie opcje operacji. Chcą jednak wcześniej w klinice zrobić cewnikowanie serca oraz rezonans magnetyczny, aby ocenić, która opcja będzie lepsza dla chorego chłopca.

Niestety ze względu na wiek Kubusia i szybko postępujące zmiany w sercu oraz płucach, operacja powinna odbyć się jak najszybciej.

– Z końcem sierpnia Kubuś musi być w USA. Jeśli do tego czasu nie zdążymy, postępujące zmiany spowodują, że nawet operacja już mu nie pomoże – apeluje mama.

Przewidywany koszt operacji to od 1,5 do 2 mln zł. Rodzice trzylatka nie są w stanie sami sfinansować wyjazdu i operacji, dlatego uruchomili zbiórkę i proszą o każdą złotówkę.

Komenatrze

Poprzedni artykułMNIE DZIECIŃSTWO ZABRAŁA WOJNA
Następny artykułSTRAŻACY ŚWIĘTOWALI

Polecamy!

STADION NABIERA RUMIEŃCÓW

Stadion w Skomlinie staje się coraz bardziej funkcjonalny. W ubiegłym roku znów wzbogacił się o kolejne elementy. Być może w tym uda się to...

WYPADŁ Z DROGI I WPADŁ DO STAWU

Dziś, w czwartek 30 marca, w godzinach porannych w miejscowości Wiewiec, w gminie Strzelce Wielkie, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. 72-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, prawdopodobnie...

POLICJA ZATRZYMAŁA DWÓCH POSZUKIWANYCH. UKRYWALI SIĘ PRZED ODSIADKĄ

We wtorek (28 marca) funkcjonariusze łaskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie zgłosili do odbycia zasądzonej kary. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją wymiaru sprawiedliwości zostali...

MIAŁ NARKOTYKI. ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali 30-latka, który posiadał przy sobie oraz w swoim samochodzie narkotyki. Mężczyzna już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii....

STARE OŚWIETLENIE TO JUŻ HISTORIA

Sołectwo Chotów w końcu ubiegłego roku zakończyło modernizację oświetlenia ulicznego. Stare lampy wymieniono na ledowe. Na to zadanie wykorzystane zostały środki z funduszu sołeckiego,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ