Strona główna Apel KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

Historię Kubusia Szwagruka, który urodził się z ciężką wadą serca, opisywaliśmy już na łamach ,,Kulis…”. Trzylatek z gm. Nowa Brzeźnica wymaga pilnej operacji, ratującej życie. Najpóźniej w sierpniu musi trafić do kliniki w USA. Przewidywany koszt leczenia to od 1,5 do 2 mln zł. Rodzice chłopca proszą więc o każdą złotówkę, która pozwoli uratować ich syna.

– Przed narodzinami synka (w drugim trymestrze ciąży) dowiedzieliśmy się o jego złożonej wadzie serca. Diagnoza brzmiała krytyczne zwężenie zastawki aortalnej, nieprawidłowa zastawka dwudzielna oraz nadciśnienie płucne – mówiła na łamach naszej gazety (w marcu) Sonia Szwagruk, mama Kubusia.

10 marca ub. r. chłopiec miał założony implant Occlutech Atrial Flow Regular do przegrody międzyprzedsionkowej, w celu lepszego natlenienia krwi i tym samym całego organizmu.

– Myślałam, że dzięki temu implantowi Kuba wytrzyma, przykładowo do 10 roku życia i wtedy wszczepią mu sztuczną zastawkę. Niestety te wszystkie dotychczasowe zabiegi były niewystarczające, syn potrzebuje pilnej operacji –  podkreślała Szwagruk.

Lekarze w Polsce nie podejmą się ryzykownej operacji serca trzylatka, dlatego rodzice zaczęli szukać pomocy w zagranicznych klinikach. 1 maja otrzymali informację z  Boston Children’s Hospital, że specjaliści mają dla Kubusia dwie opcje operacji. Chcą jednak wcześniej w klinice zrobić cewnikowanie serca oraz rezonans magnetyczny, aby ocenić, która opcja będzie lepsza dla chorego chłopca.

Niestety ze względu na wiek Kubusia i szybko postępujące zmiany w sercu oraz płucach, operacja powinna odbyć się jak najszybciej.

– Z końcem sierpnia Kubuś musi być w USA. Jeśli do tego czasu nie zdążymy, postępujące zmiany spowodują, że nawet operacja już mu nie pomoże – apeluje mama.

Przewidywany koszt operacji to od 1,5 do 2 mln zł. Rodzice trzylatka nie są w stanie sami sfinansować wyjazdu i operacji, dlatego uruchomili zbiórkę i proszą o każdą złotówkę.

Komenatrze

Poprzedni artykułMNIE DZIECIŃSTWO ZABRAŁA WOJNA
Następny artykułSTRAŻACY ŚWIĘTOWALI

Polecamy!

KIEROWCA I PASAŻERKA MOTOCYKLA TRAFILI DO SZPITALA

W niedzielę, 3 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 483 w Prusicku Rzędowiu, w gminie Nowa Brzeźnica, doszło do groźnego wypadku. Poważne obrażenia ciała odnieśli...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione...

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona...

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA. 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY!

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby...

TRAGICZNY FINAŁ PATOIMPREZY

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-latek, który miał być organizatorem zawodów w piciu nasz czas alkoholu. Po imprezie zmarła 37-letnia kobieta, mieszkanka powiatu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ