Strona główna Biała ,,KAZIU" JUŻ W GARAŻU OSP

,,KAZIU” JUŻ W GARAŻU OSP

Strażacy z OSP w Młynisku 5 stycznia powitali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Wóz został nazwany ,,Kaziu” na cześć zasłużonego druha Kazimierza Browarnego.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Renault, z napędem 4×4, zbiornikiem wody o pojemności 2,5 tysięcy litrów to nowy nabytek jednostki OSP Młynisko. Druhowie 5 stycznia przyprowadzili wóz, warty prawie 940 tys. zł, z Bielska Białej.

– Startując do tego wyzwania, czyli nabycia nowego fabrycznie pojazdu, mieliśmy na koncie 19 tys. zł – opowiadał Tomasz Kaczmarek, prezes OSP Młynisko.

– Ze środków własnych musieliśmy uzbierać kwotę 59 tys. zł. Dziękujemy za ogromny wkład mieszkańcom Młyniska i okolicznych wiosek, którzy nas wsparli i zdobyliśmy te pieniądze. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej dołożyła nam 200 tys. zł, taką samą kwotę pozyskaliśmy z WFOŚiGW w Łodzi i gmina w dużym stopniu przyczyniła się do zakupu, przekazując aż 480 tys. zł. Starania były ogromne, zbiórka trwała około pół roku, ostatecznie zakończyła się sukcesem.

Do tej pory jednostka OSP Młynisko, należąca do KSRG, posiadała wysłużonego już, ponad 35-letniego, Stara 200.

– Dla nas nowy wóz to ogromny przeskok do współczesności, jest totalną nowością – zapewnił prezes jednostki.

– Jest satysfakcja i mam nadzieję, że przyciągniemy młodzież do naszej OSP, ale również do innych jednostek.

W Młynisku funkcjonują już dwie sekcje MDP, żeńska i męska, liczące po ok. 10 osób. Warto podkreślić, że prężna jednostka z terenu gminy Biała prowadzona jest przez młody zarząd, który może jednak liczyć na wsparcie bardziej doświadczonych strażaków. To, że druhowie doceniają tą pomoc, udowodnili podczas powitania nowego wozu, którego nazwali ,,Kaziu” na cześć zasłużonego druha Kazimierza Browarnego.

– Pan Kazimierz to wieloletni działacz, był naczelnikiem OSP, od tej kadencji jest członkiem zarządu, żeby nas wspierać. Jesteśmy młodym zarządem, warto mieć kogoś takiego w zarządzie, żeby wprowadził w nas to wszystko, bo jako młodzież nigdy nie mieliśmy do czynienia z zarządzaniem OSP. Pan Kazimierz zasłużył na to wyróżnienie, bo całe serce włożył  w swoją pracę – podkreślił Tomasz Kaczmarek.

– Zaskoczony jestem, że moje imię dzisiaj jest na samochodzie, no cóż kochani druhowie, nie ma słów, dziękuję bardzo – powiedział wzruszony Kazimierz Browarny.

OSP Młynisko liczy ok. 50 druhów, w tym czynnych, honorowych i wspierających. Uprawnionych do prowadzenia samochodu ratowniczo-gaśniczego jest około ośmiu kierowców.

Druhowie nie spoczywają na laurach i będą starać się o kolejne środki na doposażenie nowego pojazdu oraz strażnicy.

– Zawsze jesteśmy w gotowości, o każdej porze dnia i nocy, tym bardziej, że teraz dostaliśmy nowy wóz. Przyciągnęliśmy nowych druhów i mam nadzieję, że dalej będziemy przyciągać – podsumował prezes OSP Młynisko.

fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ