Strona główna Wieruszów KIEROWAŁ NA PODWÓJNYM GAZIE I BEZ UPRAWNIEŃ

KIEROWAŁ NA PODWÓJNYM GAZIE I BEZ UPRAWNIEŃ

Funkcjonariusze z wieruszowskiej „drogówki” uniemożliwili dalszą jazdę 57-letniemu kierowcy, który miał ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy.

We wtorek, 28 lutego, przed godz. 18:00, w Teklinowie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem, którego podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem alkoholu.

– Przypuszczenia potwierdziło badanie alkomatem, które wykazało u mężczyzny ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie – informuje  asp. Piotr Siemicki, rzecznik KPP w Wieruszowie.

– Jak się okazało 57-letni mieszkaniec gminy Wieruszów nie posiadał także uprawnień do kierowania.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi mu wysoka grzywna, kara do dwóch lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie również przed sądem za jazdę bez uprawnień, za co może zostać ukarany grzywną do 1500 złotych.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ