Strona główna Wieluń KIESZONKOWE OD POWIATU

KIESZONKOWE OD POWIATU

Po 280 zł przez 10 miesięcy – na takie stypendium mogą liczyć prymusi z wieluńskich szkół ponadpodstawowych. 9 listopada, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieluniu, oficjalnie wręczono stypendia.

27 uczniów, w tym 10 uczących się w technikach, 10 z liceów, jedna osoba ze szkoły branżowej oraz sześciu absolwentów, odebrało w środę z rąk starosty wieluńskiego, Marka Kielera, stypendia.

– Jest to dla was wyróżnienie za ciężką, mozolną pracę, ale bardzo się z tego cieszymy, że są ludzie, którzy chcą zdobywać wiedzę na najwyższym poziomie – cieszył się starosta wręczając promesy.

– Myślę, że mamy wspaniałych nauczycieli, pedagogów, którzy was wspierają w drodze do osiągania najwyższych celów, jakimi są najlepsze wyniki – mówił Kieler. Gratulował również rodzicom prymusów, wybranych z grona 63 kandydatów, bo tyle wniosków wpłynęło do zarządu powiatu.

Sami uczniowie nie kryli, że zdobycie finansowego wyróżnienia wcale nie było proste.

– Aby zdobyć to stypendium, trzeba było ciężko pracować, osiągnięcie takich wyników kosztowało dużo wysiłku – podawała Zuzanna Krajcer, która brała udział w olimpiadzie z historii.

– Było dużo materiału do ogarnięcia w bardzo krótkim czasie. Teraz jesteśmy dumni z efektu. Trzeba było zrezygnować z czasu wolnego, był po prostu przeznaczany na naukę. Widzimy, że się opłacało – uważa.

– Potwierdzam, trzeba było wieczory poświęcać na naukę, na przygotowania do olimpiady z historii. Było to trudne z etapu na etap, a najtrudniejsze było napisanie tej części, która zapewniła nam zdanie matury, czyli pracy na dany temat – dodawał Igor Biegański.

– Musieliśmy  połączyć naukę w szkolę, aby utrzymać wysokie oceny i skupiać się też na olimpiadzie. Trochę tych wyrzeczeń trzeba było podjąć, ale szkoła nam to ułatwiała. Nauczyciele pozwalali pewne rzeczy później zaliczać – wtórowała im Alicja Kotowska.

Dumy nie ukrywała też dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, Renata Tatara. Jej uczniowie i absolwenci zgarnęli aż 10 stypendiów.

– Dla nauczycieli i dla mnie to jest kolejny powód i motywacja do dalszej pracy – mówiła.

– Wiemy, że warto. Każdy ich uśmiech wywołany takim sukcesem staje się dla nas kolejnym powodem do kontynuacji naszych działań.

Dyrektorka podaje, że marzy, aby „Korczak” zdobył srebrną tarczę w rankingu „Perspektyw”.

– Nasza szkoła plasowała się zazwyczaj w kategorii brązowej tarczy i tak jest od wielu lat, ale myślę, że czas zmienić te nawyki i przyzwyczajenie – żartuje.

– Osiągnięcia z ubiegłego roku szkolnego mamy bardzo dobrej wagi, na szczeblach ogólnopolskich z kilku olimpiad, z języka polskiego, filozofii i historii.  Mam nadzieję, że przyczynią do zdobycia tej srebrnej odznaki – dodaje.

 

Komenatrze

Polecamy!

CZOŁOWE ZDERZENIE DWÓCH OSOBÓWEK

W poniedziałek (28 listopada) w godzinach porannych doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zdarzenie miało miejsce na łuku drogi w miejscowości Ciosny pod...

GROŹNA KOLIZJA W WIELUNIU. KOBIETA NIE USTĄPIŁA PRZEJAZDU

Dziś (wtorek, 29 listopada) ok. godz. 8. w Wieluniu, na skrzyżowaniu ulicy Jagiełły z drogą krajową nr 45 doszło do kolizji trzech samochodów -...

SARNA WYBIEGŁA NA DROGĘ. 18-LATEK UDERZYŁ W DRZEWO

Policjanci z komisariatu w Osjakowie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Konopnicy. 18-latek kierujący renault clio, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał...

ŚMIERTELNY WYPADEK Z UDZIAŁEM CZTERECH SAMOCHODÓW

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dziś, w poniedziałek, 28 listopada, po godz. 15:30. Na ulicy Leśników Polskich w Łasku, zderzyły się trzy osobówki...

W RAMACH AKCJI „TRZEŹWOŚĆ” PRZEBADALI 563 KIEROWCÓW

Dzisiejszego poranka policjanci z kłobuckiej drogówki przebadali w ramach akcji "Trzeźwość" aż 563 kierujących. W wyniku kontroli policjanci wykluczyli z ruchu drogowego trzech kierowców,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ