Strona główna Wieluń KILKA DNI TEMU ODEBRALI ŚWIADECTWA. DZIŚ PISZĄ MATURĘ

KILKA DNI TEMU ODEBRALI ŚWIADECTWA. DZIŚ PISZĄ MATURĘ

W piątek,  28 kwietnia, 177 absolwentów techników Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu podczas oficjalnego, ostatniego w ich szkolnej karierze, apelu odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Nie brakło wzruszeń i życzeń szczęśliwego startu w dorosłe życie.

Dyrektor ZS nr 1 Elżbieta Urbańska-Golec podsumowała czteroletnie etap nauki. Wspominała o takich wydarzeniach z życia całego świata jak pandemia i wybuch wojny na Ukrainie, które miały wpływ również na szkolne życie.

– Za rok, wierzcie mi będziecie innymi ludźmi – zwróciła się do absolwentów, obiecując, że czeka ich niezwykły czas.

– (…) wiemy, że los może nam pokrzyżować plany, ale nie trzeba się tego bać.  Nie wolno się bać życia, nie wolno się bać zmian, nie wolno się też bać tego, co los przynosi. Trzeba zawsze myśleć o tym, że jest kolejny dzień, następna sytuacja, są inni ludzie, przyjaciele, miłość. Nic nie kończy się nigdy tak ostatecznie (…) podkreślała Urbańska-Golec.

– Rodzice dali wam korzenie, my daliśmy wam skrzydła, do końca próbowaliśmy wam te skrzydła poprawiać i przygotowywać do lotu, abyście się nie bali – korzystała z metafor dyrektorka ZS nr 1.

Miała też dla uczniów kilka życiowych rad.

– Nie marnujecie czasu na rzeczy które są być może powabne, pociągające, ale nieistotne, tak naprawdę płytkie. Nie marnujcie czasu na płytką miłość, fałszywe przyjaźnie, na znajomości, które poza chwilową rozrywką nie dają wam pewnego bezpieczeństwa, siły i mocy. Ale korzystajcie z życia i przekraczajcie granice – namawiała.

Kilka ciepłych szkół do opuszczających szkolne mury miał również wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.

– Proszę was o pielęgnację tych relacji, które tutaj nabyliście, przez kilka, kilkanaście miesięcy te spotkania będą się z automatu odbywały, ale później nawiążecie nowe. Warto trzymacie jednak te przyjaźnie, są wartościowe – namawiał.

Uczniowie, którzy odbierali świadectwa ukończenia placówki nie kryli wzruszenia.

– Sukcesy nie są tylko nasze, lecz również nauczycieli, którzy zawsze byli z nami i pomagali nam w trudnych momentach (…) abyśmy mogli osiągnąć cele i marzenia – zaznaczała Natalia Graczyk.

– Na pewno każdy na swojej drodze edukacyjnej napotkał trudności i przeszkody, może były momenty w których chcieliśmy się poddać, ale dzięki determinacji i ciężkiej pracy udało się przetrwać trudne chwile i dojść do tego ważnego dnia  – dodawał Kamil Bednarek.

 

Komenatrze

Polecamy!

REMONT REMIZY W DĘBOWCU

W sobotę, 27 maja, rozpoczęły się prace modernizacyjne w strażnicy należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Swoją pomoc zaoferowało wielu druhów, a także...

OKŁADAŁ 39-LATKA DREWNIANĄ BELKĄ. ODPOWIE ZA CIĘŻKIE USZKODZENIE CIAŁA

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w Sokolnikach zaatakował 39-latka. Kilka razy uderzał go po całym ciele drewnianą belką. Napastnik już...

SAMORZĄDOWCY RYWALIZOWALI W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W piątek, 26 maja, w Gminnej Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach odbyła się Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego w strzelectwie sportowym, której organizatorem jest Wojewódzkie...

PĘDZIŁ BMW, NIE WYROBIŁ NA ZAKRĘCIE I UDERZYŁ W INNY POJAZD

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek, 26 maja, na drodze w Sadowcu Wrzosach. Zderzyły się tutaj osobowe BMW oraz dostawczy bus mercedes. Na...

UKRADŁ SAMOCHÓD… BO NIE CHCIAŁ WRACAĆ PIESZO. BYŁ PIJANY!

W minioną niedzielę (21 maja) policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie interweniowali w sprawie 23-latka, który według zgłoszenia miał przyjechać samochodem na jedną z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ