Strona główna Wiadomości KOLEJNA UDANA AKCJA KRWIODAWCÓW Z WIELUNIA

KOLEJNA UDANA AKCJA KRWIODAWCÓW Z WIELUNIA

Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK w Wieluniu po raz ósmy zorganizował akcję honorowego krwiodawstwa. 21 maja do specjalnego autobusu, zaparkowanego przy Wieluńskim Domu Kultury, zgłosiło się i zarejestrowało 47 osób, z czego aż 38 oddało krew. Dwie osoby zrobiły to po raz pierwszy.

Przypominamy, że klub organizuje swoje akcje od kwietnia 2020 roku. Powstał 29 lutego 2020 roku z inicjatywy Haliny Jeż – koordynatora Oddziału Rejonowego PCK w Wieluniu. Na jej apel odpowiedziało kilkunastu krwiodawców, którzy na spotkaniu założycielskim podjęli decyzję o utworzeniu Klubu Honorowych Krwiodawców i wybrali zarząd.

– Klub przeprowadził łącznie 8 akcji krwiodawstwa w terenie, w trakcie których pozyskano już przeszło 136 litrów krwi! Na 2022 roku mamy zaplanowane jeszcze trzy akcje: 31 lipca, 9 października i 11 grudnia – informuje Sylwester Brożyna, sekretarz klubu.

– Na każdą akcję pozyskujemy sponsorów, którzy chętnie przekazują nam gadżety, którymi możemy obdarować krwiodawców. Są to produkty nabiałowe, świece, vouchery na badanie krwi, soki, owoce, pączki. Ponadto jedna z firm reklamowych przekazała kubki z logo klubu – dodaje Brożyna.

Obecnie do Klubu należy 35 członków. Każdy krwiodawca zainteresowany wstąpieniem do Klubu jest mile widziany. Wystarczy wypełnić deklarację w siedzibie Oddziału Rejonowego PCK w Wieluniu i opłacenie składki członkowskiej wynoszącej 25 zł na rok. Składka opłacana jest na konto PCK, z czego Klub ma do wykorzystania połowę tej kwoty na wydatki związane z akcjami.

Komenatrze

Polecamy!

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...

POLICJANT PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ PIJANĄ ZA KIEROWNICĄ

Wieluński policjant w czasie wolnym od pracy zatrzymał kobietę, która wsiadła za kierownicę opla, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz o dalszym...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ