Strona główna Kobiele Wielkie KOLEJNY SERYJNY WŁAMYWACZ ZATRZYMANY

KOLEJNY SERYJNY WŁAMYWACZ ZATRZYMANY

Kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu zatrzymali 39-latka, który w ciągu ostatnich czterech miesięcy wielokrotnie włamywał się domów mieszkalnych i letniskowych na terenie dwóch gmin – Kobiele Wielkie i Wielgomłyny. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Schemat działania złodzieja był podobny. Mężczyzna wybijał szyby lub wyłamywał zamki, po czym dostawał się do środka. Z domów i mieszkań wynosił wszystko, co mógł wykorzystać lub sprzedać.

Kradł czajniki, garnki, elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego i pieniądze. Nie pogardził też przetworami kuchennymi czy butelką spirytusu. Rabuś chomikował łupy w swoim domu. W wyniku przestępczego procederu poszkodowanych zostało kilka osób, a straty wyniosły blisko 19 tysięcy złotych – mówi asp. Agnieszka Kropisz.

Sprawą mężczyzny już od jakiegoś czasu zajmowali się przedborscy kryminalni. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego udało im się wytypować i zatrzymać sprawcę – był to 39-letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie. Amator cudzej własności został zatrzymany w swoim mieszkaniu. Śledczym udało się odzyskać część łupu.

Prokuratura postawiła mężczyźnie pięć zarzutów, za co grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują do mieszkańców o czujność.

Warto zainwestować nie tylko w solidne zamki, ale też pomyśleć o zainstalowaniu alarmu. Zaprzyjaźniony sąsiad, który zapali światło na naszej posesji, czy wyjmie korespondencję ze skrzynki na listy, to również postrach na złodzieja – dodaje asp. Agnieszka Kropisz.

fot. KPP Radomsko
fot. KPP Radomsko

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ