Strona główna Pajęczno KOMENDA PAJĘCZAŃSKA MA NOWEGO POLICJANTA. 71 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY W ŁÓDZKIEM

KOMENDA PAJĘCZAŃSKA MA NOWEGO POLICJANTA. 71 NOWYCH FUNKCJONARIUSZY W ŁÓDZKIEM

27 września w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi miała miejsce uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń państwowych oraz ślubowania nowo przyjętych policjantów. Garnizon łódzki zasiliło 71 nowych funkcjonariuszy. Jeden z nich został przyjęty do Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. W naszym regionie są jeszcze jednak wakaty. 

Podczas wtorkowej uroczystości wręczone zostały medale i odznaczenia za długoletnią służbę oraz za zasługi dla policji. Pożegnano również mundurowych, którzy po wieloletniej służbie zdecydowali się przejść na emeryturę. Wśród nich znalazł się mł. insp. Artur Wnuk, który pełnił funkcję zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pajęcznie.

W trakcie zbiórki w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi nastąpiło także ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Rotę wypowiedziało 71 funkcjonariuszy:

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej”.

Po szkoleniu podstawowym nowi policjanci rozpoczną służbę w jednostkach policji łódzkiego garnizonu. W Komendzie Powiatowej Policji w Pajęcznie będzie pracował posterunkowy Rafał Cybułka. 

– Przed nim obowiązek ukończenia kilkumiesięcznego szkolenia podstawowego, podczas którego zdobędzie umiejętności teoretyczne i praktyczne przygotowujące do pełnienia służby – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

Komendant pajęczańskiej policji insp. Karol Mielczarek osobiście gratulował nowemu koledze wstąpienia w niebieskie szeregi.

– Nowy funkcjonariusz to nowe ręce do pracy. Życzymy satysfakcji z podjęcia tak ważnej decyzji wyboru odpowiedzialnej służby, z którą człowiek wiąże się niemal na całe życie – dodaje Mielczarek.

W tym roku zaplanowano jeszcze jeden termin przyjęcia w garnizonie łódzkim – na 29 grudnia. Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w policji muszą przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, m.in. testy z wiedzy, sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad oraz komisję lekarską.  Obecnie w województwie łódzkim służy ponad 6 tys. funkcjonariuszy. Z danych statystycznych (stan na 2 sierpnia br.) wynika, że wolnych jest 450 etatów.

– Na dzisiaj (28 września) mamy dwa wakaty, to duża jak na naszą całą komendę – podkreśla rzeczniczka pajęczańskich policjantów.

– Obecnie w tutejszej komendzie są trzy wakaty – informuje natomiast asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik KPP w Wieluniu.

– Wszystkich zainteresowanych  służbą w policji serdecznie zapraszamy do siedziby Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przy ul. Warszawskiej 22 a w ramach tzw. ,,Doborowych czwartków”. Najbliższy odbędzie się 6 października w godz.14:00-16:00.

Od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30, w wieluńskiej komendzie w Zespole ds. Kadr i Szkolenia pod numerem tel. 47 845 52 16 lub osobiście można także uzyskać niezbędne informacje doborowe do służby.

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ