Strona główna Wieluń KOMPLETNIE PIJANY SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ. WIÓZŁ 9-LETNIĄ CÓRKĘ SWOJEJ KONKUBINY

KOMPLETNIE PIJANY SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ. WIÓZŁ 9-LETNIĄ CÓRKĘ SWOJEJ KONKUBINY

Do pięciu lat więzienia grozi 28-letniemu mężczyźnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Dodatkowo nieodpowiedzialny kierowca spowodował kolizję drogową.

We wtorek 7 marca policjanci z wieluńskiej drogówki interweniowali w związku ze zgłoszonym zdarzeniem, do którego doszło w Wieluniu na ulicy 18 Stycznia.

– Mundurowi ustalili, że 28-latek kierujący volkswagenem golfem, z impetem wyjechał z ulicy Wołodyjowskiego na ulicę 18 Stycznia – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. – Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator świetlny.

Gdy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny, okazało się, że nie powinien on w ogóle wsiadać za kierownicę samochodu. Miał bowiem blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

– Ponadto 28-latek wykazał się dużą nieodpowiedzialnością, ponieważ będąc kompletnie pijanym, w aucie przewoził dziewięcioletnią córkę swojej konkubiny – mówi dalej Katarzyna Grela. – Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut narażenia dziecka, nad którym zobowiązany był sprawować opiekę, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Teraz grozi mu za to do pięciu lat więzienia. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu (wszystkie)

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ