Strona główna Sieradz KRADŁ MARKOWE PERFUMY. NA GORĄCYM UCZYNKU PRZYŁAPAŁ GO OCHRONIARZ

KRADŁ MARKOWE PERFUMY. NA GORĄCYM UCZYNKU PRZYŁAPAŁ GO OCHRONIARZ

30-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego odpowie za kradzieże markowych perfum w drogerii na terenie Sieradza. Ukradł kosmetyki, których wartość oszacowano na prawie 5500 złotych. Policja odzyskała perfumy warte ponad 2200 złotych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Za działanie w warunkach recydywy grozi mu nawet do 7,5 roku więzienia.

W sobotę, 18 lutego, przed godziną 10., w jednej z galerii na terenie miasta pracownik ochrony ujął złodzieja markowych perfum.

– Kamery monitoringu zarejestrowały jak mężczyzna podszedł do regału sklepowego z perfumami, wziął towar i schował go w odzieży – relacjonuje asp.szt. Agnieszka Kulawiecka, rzecznik prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu.

Mężczyzna szybko przekroczył linię kas, nie płacąc za towar. Ochroniarz zainterweniował i ujął złodzieja jeszcze na terenie galerii, a o sytuacji powiadomił policję.

– Na miejsce przyjechali mundurowi. Policjanci ustalili, że sprawcą był 30-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego. W jego odzieży znalezione zostały markowe perfumy warte ponad 2200 złotych – informuje przedstawicielka sieradzkiej policji.

Odzyskany towar wrócił na sklepowe półki. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnej celi.

Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Monitoring sklepu zarejestrował, jak kilka dni wcześniej, w tej samej drogerii, ukradł markowe perfumy. Wartość skradzionego wówczas mienia oszacowano na ponad 1200 złotych.

– 30-latek usłyszał dwa zarzuty kradzieży. W rozmowie z policjantami twierdził, że pogorszyła się jego sytuacja materialna i nie stać już go na „takie” perfumy –

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna działał jednak w warunkach recydywy, dlatego musi liczyć ze zwiększonym wymiarem kary.

 

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ