Strona główna Sieradz KRYMINALNI PRZECHWYCILI NARKOTYKI I 20 KG NIELEGALNEGO TYTONIU

KRYMINALNI PRZECHWYCILI NARKOTYKI I 20 KG NIELEGALNEGO TYTONIU

Sieradzcy kryminalni przechwycili prawie pół kilograma narkotyków oraz 20 kilogramów nielegalnego tytoniu. Funkcjonariusze już od pewnego czasu podejrzewali 39-letniego mieszkańca Sieradza, że zajmuje się on nielegalnym „biznesem”. Teraz mężczyzna został aresztowany i grozi mu do 10 lat więzienia. 

Do zatrzymania 39-latka doszło w ubiegły czwartek (9 lutego). Policjanci zwrócili na niego uwagę, gdy stał obok samochodu i był wyraźnie zdenerwowany. Gdy podjechali do niego funkcjonariusze, ten nie był w stanie logiczne odpowiedzieć na żadne zadane pytanie. W trakcie rozmowy mundurowi zauważyli saszetkę, z której wystawały foliowe torebki.

Mężczyzna wyjaśnił, że są to narkotyki. Twierdził, że posiada je na własny użytek. Policjanci zabezpieczyli nielegalne środki i zatrzymali 39-latka – mówi asp.szt. Agnieszka Kulawiecka.

W toku postępowania kryminalni przeszukali mieszkanie mężczyzny oraz zajmowane przez niego pomieszczenia gospodarcze. Znaleźli tam kolejne dilerki z suszem roślinnym i białym proszkiem. Ponadto ujawnili opakowania z papierosami bez akcyzy oraz worki z krajanką tytoniową.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar. Wstępne badanie potwierdziło, że było to prawie 327 gramów amfetaminy i ponad 180 gramów marihuany. Przejęte zostało również ponad 1700 sztuk „lewych” papierosów oraz ponad 20 kilogramów tytoniu – relacjonuje asp.szt. Agnieszka Kulawiecka.

39-latek już w przeszłości wchodził w konflikt z prawem.Teraz mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, wytwarzania i wprowadzania do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych oraz paserstwa akcyzowego, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Sieradz
fot. KPP Sieradz

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ