Strona główna Wieluń Lekcja na policji

Lekcja na policji

W minionym tygodniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieluniu oraz przedszkolaki z Chotowa odwiedzili wieluńską komendę.

Najmłodsi mogli z bliska zobaczyć, jak wygląda praca policjantów, czy zapoznać się ze sprzętem, wykorzystywanym w ich codziennej służbie.

– Duże zainteresowanie wzbudził policyjny radiowóz, za którego „sterami” mogły zasiąść – opowiada st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– Spotkanie było też doskonałą okazją do utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. Mundurowi przypomnieli dzieciom, jak powinna wyglądać bezpieczna zabawa zarówno w domu, przedszkolu i na podwórku. Mówili również o zachowaniu ostrożności  w kontaktach z osobami obcymi, jak reagować w sytuacjach zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc.

Nie zabrakło tematów związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Mundurowi,  w związku ze zbliżającymi się wakacjami, przypomnieli również o bezpieczeństwie nad wodą i podczas wyjazdów.  Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali elementy odblaskowe.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ