Strona główna Biała ŁUPEM SZAJKI ZŁODZIEI STAŁY SIĘ ALKOHOL I KAWA. NAKRADLI TOWARU ZA 4,5...

ŁUPEM SZAJKI ZŁODZIEI STAŁY SIĘ ALKOHOL I KAWA. NAKRADLI TOWARU ZA 4,5 TYS. ZŁ

Cztery osoby, związane z kradzieżami w kilku marketach, udało się zatrzymać dzięki czujności dzielnicowego z Komisariatu Policji w Białej. W sprawę zamieszany jest także 13-latek. Szajka, mieszkańcy powiatu tarnogórskiego, grasowała po okolicznych sklepach a ich łupem padała droga kawa oraz markowy alkohol.

Czwórka zatrzymanych to osoby w wieku od 22 do 37 lat oaz 13-latek. Dorośli już usłyszeli zarzuty kradzieży, a nad losem niepełnoletniego pochyli się sąd rodzinny.

– 16 lutego  dzielnicowy z Komisariatu Policji w Białej, w trakcie pełnionej służby w swoim rejonie, zwrócił uwagę na zaparkowanego w rejonie placówek handlowych seata alhambrę – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

Mundurowy skojarzył, że taki model wozu pojawił się w policyjnych materiałach po kradzieży, do jakiej doszło 3 lutego w markecie w Białej Parceli. Wtedy sprawcy do sklepowego wózka zapakowali paczki z kawą o wartości 1,8 tys. zł i opuścili sklep bez płacenia. Zarówno kradzież jak i ucieczkę złodziej zarejestrowały kamery.

– Dzielnicowy widząc zaparkowanego seata, natychmiast powiązał go z tą kradzieżą – podaje policjantka

– Jego podejrzenia okazały się trafne. W aucie siedziało pięć osób, dwie kobiety w wieku 32 i 34 lat,  22 i 37- latek oraz jeden nieletni w wieku 13 lat. Byli to mieszkańcy powiatu tarnogórskiego. Dzielnicowy natychmiast rozpoznał ich jako sprawców wcześniejszej kradzieży, których wizerunki zostały zarejestrowane na sklepowym monitoringu – opowiada mundurowa.

Podejrzani zostali zatrzymani, a wkrótce okazało się, że 3 lutego okradli nie tylko sklep w Białej Parceli, ale również jeden z wieluńskich marketów, gdzie ich łupem padł alkohol i kawa o wartości 1,2 tys. zł. Tego samego dnia odwiedzili też dyskont na terenie Wieruszowa, ze sklepu wywieźli towar o wartości 1,5 tys. zł.

– Cała czwórka usłyszała już po trzy zarzuty kradzieży – informuje asp. sztab. Grela.

– Za tego typu przestępstwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawą 13- latka, który również uczestniczył w tym procederze, zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ