Strona główna Wieluń MAJĄ CZAS DO BOŻEGO CIAŁA

MAJĄ CZAS DO BOŻEGO CIAŁA

W ubiegłym tygodniu przy ulicy 3 Maja w Wieluniu wykaszane były rowy. Ale jakość tych prac wzbudziła niepokój mieszkańców. W wielu miejscach, szczególnie przy znakach drogowych, za barierkami, na dnie rowów, pozostały wysokie trawy, pokrzywy i inne chwasty. Zostały one wykoszone dopiero po kilku dniach.

W czwartek, 9 czerwca do redakcji „Kulis Powiatu” zadzwoniła zaniepokojona tym mieszkanka Wielunia.

– W poniedziałek kosili rowy ciągnikiem, ale ta praca jest niedokończona – mówiła oburzona kobieta.

– W wielu miejscach pozostały trawy. Wygląda to nieestetycznie. Nie dość, że koszą tylko raz w roku, to jeszcze robią to byle jak. Wcześniej kosili dwa, a nawet cztery razy. A teraz? Wiadomo, że ostatnio padały deszcze i wszystko szybko rośnie, ale koszenie raz na rok, to jest chyba za mało.

Podjęliśmy temat. Jeszcze tego samego dnia sfotografowaliśmy rowy przy tej ulicy. Uwagi interweniującej wielunianki potwierdziły się. Ale już w piątek, 10 czerwca, część tych niedociągnięć została poprawiona. Prace nad ich usunięciem trwały również w ostatni poniedziałek.

– Najpierw odbywa się koszenie z grubsza robione za pomocą ciągnika – tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

– A dopiero potem dokaszane są pozostałe miejsca. Wszystko robione jest zgodnie z zasadami. Zależy nam na tym, aby rów był drożny i była zapewniona widoczność. Estetyka jest tu sprawą wtórną, bo to nie jest trawnik przed domem. Ale też chcemy, żeby wyglądało to dobrze.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prace te wykonuje firma, która zajmuje się wykaszaniem rowów przydrożnych także w rejonach kluczborskim i oleskim, a na nadmiar pracowników nie cierpi. Robi więc tyle, ile jest w stanie zrobić.

W Wieluniu prace mają być ukończone, a następnie odebrane przez tutejszy rejon GDDKiA jeszcze przed Bożym Ciałem.

– To, co zobaczyłam teraz w poniedziałek, zadowala nas – kończy usatysfakcjonowana interweniująca wcześniej wielunianka.

– Tylko, żeby częściej te rowy kosili.

Elżbieta Wodecka

Komenatrze

Polecamy!

TRWAJĄ POSZUKIWANIA PIOTRA CŁAPY. ZAGINIONY 19-LATEK TO MIESZKANIEC KONOPNICY

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu poszukują Piotra Clapy, zaginionego mieszkańca miejscowości Konopnica. 19-latek, 1 grudnia 2022 roku w godzinach porannych wyszedł z...

69-LATEK UDERZYŁ W CIĘŻARÓWKĘ. MĘŻCZYZNA ZASŁABŁ ZA KIEROWNICĄ

Groźny wypadek na Drodze Krajowej nr 47. 69-letni kierowca osobówki zasłabł za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem...

NA ŻYCZLIWOŚĆ DOBRA JEST KAŻDA PORA

„Życzliwość dodaje skrzydeł” – to hasło, pod którym w tym roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Gromadzicach obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości...

POSZUKIWANI PRZEZ WIERUSZOWSKĄ POLICJĘ

Wieruszowska policja poszukuje 5 osób ściganych listem gończym. Spośród nich najdłużej trwają poszukiwania Waldemara Wydry. Mundurowi próbują wpaść na jego trop od dziesięciu lat....

ROZMAWIALI Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ O BEZPIECZEŃSTWIE

Policjanci z wieluńskiej komendy systematycznie spotykają się z uczniami i przedszkolakami, i przeprowadzają z nimi różne pogadanki. Wszystkie one mają na celu promowanie bezpiecznych...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ