Strona główna Wieluń MAJĄ CZAS DO BOŻEGO CIAŁA

MAJĄ CZAS DO BOŻEGO CIAŁA

W ubiegłym tygodniu przy ulicy 3 Maja w Wieluniu wykaszane były rowy. Ale jakość tych prac wzbudziła niepokój mieszkańców. W wielu miejscach, szczególnie przy znakach drogowych, za barierkami, na dnie rowów, pozostały wysokie trawy, pokrzywy i inne chwasty. Zostały one wykoszone dopiero po kilku dniach.

W czwartek, 9 czerwca do redakcji „Kulis Powiatu” zadzwoniła zaniepokojona tym mieszkanka Wielunia.

– W poniedziałek kosili rowy ciągnikiem, ale ta praca jest niedokończona – mówiła oburzona kobieta.

– W wielu miejscach pozostały trawy. Wygląda to nieestetycznie. Nie dość, że koszą tylko raz w roku, to jeszcze robią to byle jak. Wcześniej kosili dwa, a nawet cztery razy. A teraz? Wiadomo, że ostatnio padały deszcze i wszystko szybko rośnie, ale koszenie raz na rok, to jest chyba za mało.

Podjęliśmy temat. Jeszcze tego samego dnia sfotografowaliśmy rowy przy tej ulicy. Uwagi interweniującej wielunianki potwierdziły się. Ale już w piątek, 10 czerwca, część tych niedociągnięć została poprawiona. Prace nad ich usunięciem trwały również w ostatni poniedziałek.

– Najpierw odbywa się koszenie z grubsza robione za pomocą ciągnika – tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

– A dopiero potem dokaszane są pozostałe miejsca. Wszystko robione jest zgodnie z zasadami. Zależy nam na tym, aby rów był drożny i była zapewniona widoczność. Estetyka jest tu sprawą wtórną, bo to nie jest trawnik przed domem. Ale też chcemy, żeby wyglądało to dobrze.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prace te wykonuje firma, która zajmuje się wykaszaniem rowów przydrożnych także w rejonach kluczborskim i oleskim, a na nadmiar pracowników nie cierpi. Robi więc tyle, ile jest w stanie zrobić.

W Wieluniu prace mają być ukończone, a następnie odebrane przez tutejszy rejon GDDKiA jeszcze przed Bożym Ciałem.

– To, co zobaczyłam teraz w poniedziałek, zadowala nas – kończy usatysfakcjonowana interweniująca wcześniej wielunianka.

– Tylko, żeby częściej te rowy kosili.

Elżbieta Wodecka

Komenatrze

Polecamy!

KIEROWCA I PASAŻERKA MOTOCYKLA TRAFILI DO SZPITALA

W niedzielę, 3 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 483 w Prusicku Rzędowiu, w gminie Nowa Brzeźnica, doszło do groźnego wypadku. Poważne obrażenia ciała odnieśli...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione...

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona...

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA. 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY!

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby...

TRAGICZNY FINAŁ PATOIMPREZY

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-latek, który miał być organizatorem zawodów w piciu nasz czas alkoholu. Po imprezie zmarła 37-letnia kobieta, mieszkanka powiatu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ