Strona główna Wiadomości MAJĄ NOWEGO (STAREGO) SOŁTYSA

MAJĄ NOWEGO (STAREGO) SOŁTYSA

Ryszard Radziwołek ponownie został wybrany na sołtysa wsi Ruda. Poprzednim sołtysem tej miejscowości również był Radziwołek. Kilka tygodni temu zrezygnował jednak ze swojej funkcji.

Decyzja Ryszarda Radziwołka o rezygnacji z funkcji  sołtysa była związana z konferencją w Rudzie, podczas której poseł Paweł Rychlik rozdawał kartonowe „czeki” w ramach Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich. Karton odebrała wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk. Zarówno sołtys jak i lokalsi, przedstawiciele klubu sportowego LKS Piast Ruda, byli przekonani, że dzięki dotacji wyremontowane zostanie boisko w Rudzie, tym bardziej, że to w tym miejscu starostwo konferencję zwołało. Wylewnie więc dziękowali przedstawicielom władzy. Skotnicka-Fiuk nie wyprowadzała ich z błędu.  Po fakcie okazało się, że środki pójdą na inwestycje sportowe przy szkołach w Rudzie i Bieniądzicach.  Poseł Paweł Rychlik tłumaczył, że nie miał wglądu we wniosek, a Skotnicka-Fiuk zaznaczała, że dla niej to, iż podobną konferencję zwołuje starostwo na terenie należącym do gminy jest kuriozalne.

Burmistrz Paweł Okrasa z kolei podkreślał, że choć pierwotnie wniosek do programu obejmował remont boiska, to ostatecznie zadanie wykreślono. Okrasa miał dostać informacje, że tak kosztowne zadanie nie przejdzie.

Podczas zebrania sołeckiego we wtorek, 27 września, burmistrz przyznał, że w lipcu doszło do nieporozumienia i braku właściwej komunikacji.

Sołtys sprawę nieszczęsnej konferencji stara się odciąć grubą kreską. Był jedynym kandydatem, ubiegającym się o funkcję sołtysa.

– Rozmawiałem z mieszkańcami, sami mnie prosili, abym do końca kadencji, czyli jeszcze 1,5 roku, tę funkcję sprawował – komentuje Ryszard Radziwołek.

– Byłem inicjatorem kilku działań i chcę je doprowadzić do końca. Mnie interesują drogi, to żeby był dobry odpływ wody i tego typu sprawy gospodarcze. Na tym  się skupię.

Komenatrze

Polecamy!

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TORACH W OZORKOWIE. NIE ŻYJE 55-LATEK

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę, 4 grudnia, ok. godz. 12:15, na torach w Ozorkowie przy ul. Konopnickiej. W wyniku zdarzenia śmierć...

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ