Strona główna Wiadomości MAJĄ NOWEGO (STAREGO) SOŁTYSA

MAJĄ NOWEGO (STAREGO) SOŁTYSA

Ryszard Radziwołek ponownie został wybrany na sołtysa wsi Ruda. Poprzednim sołtysem tej miejscowości również był Radziwołek. Kilka tygodni temu zrezygnował jednak ze swojej funkcji.

Decyzja Ryszarda Radziwołka o rezygnacji z funkcji  sołtysa była związana z konferencją w Rudzie, podczas której poseł Paweł Rychlik rozdawał kartonowe „czeki” w ramach Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich. Karton odebrała wiceburmistrz Joanna Skotnicka-Fiuk. Zarówno sołtys jak i lokalsi, przedstawiciele klubu sportowego LKS Piast Ruda, byli przekonani, że dzięki dotacji wyremontowane zostanie boisko w Rudzie, tym bardziej, że to w tym miejscu starostwo konferencję zwołało. Wylewnie więc dziękowali przedstawicielom władzy. Skotnicka-Fiuk nie wyprowadzała ich z błędu.  Po fakcie okazało się, że środki pójdą na inwestycje sportowe przy szkołach w Rudzie i Bieniądzicach.  Poseł Paweł Rychlik tłumaczył, że nie miał wglądu we wniosek, a Skotnicka-Fiuk zaznaczała, że dla niej to, iż podobną konferencję zwołuje starostwo na terenie należącym do gminy jest kuriozalne.

Burmistrz Paweł Okrasa z kolei podkreślał, że choć pierwotnie wniosek do programu obejmował remont boiska, to ostatecznie zadanie wykreślono. Okrasa miał dostać informacje, że tak kosztowne zadanie nie przejdzie.

Podczas zebrania sołeckiego we wtorek, 27 września, burmistrz przyznał, że w lipcu doszło do nieporozumienia i braku właściwej komunikacji.

Sołtys sprawę nieszczęsnej konferencji stara się odciąć grubą kreską. Był jedynym kandydatem, ubiegającym się o funkcję sołtysa.

– Rozmawiałem z mieszkańcami, sami mnie prosili, abym do końca kadencji, czyli jeszcze 1,5 roku, tę funkcję sprawował – komentuje Ryszard Radziwołek.

– Byłem inicjatorem kilku działań i chcę je doprowadzić do końca. Mnie interesują drogi, to żeby był dobry odpływ wody i tego typu sprawy gospodarcze. Na tym  się skupię.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ