Strona główna Wieluń MECHANICY Z ZAWODU I ZAMIŁOWANIA

MECHANICY Z ZAWODU I ZAMIŁOWANIA

Zaczęło się od małego garażu, a po 20 latach Auto Centrum Apanasiewicz to rozpoznawalna marka, nie tylko w regionie. Zbigniew, Bartosz i Krzysztof to z zawodu i zamiłowania mechanicy oraz elektronik. Ojciec i dwóch synów stawiają na terminowość i jakość wykonywanych usług. Pod adresem Sieniec 1B gwarantowane są wszelkie naprawy mechaniczne i elektroniczne, montaż LPG, działa również hamownia, a od niedawna SKP.

Na rynku istnieją już od 2002 roku.

– Przepracowałem 10 lat w szkole, dobrze wspominam ten okres, ale zacząłem szukać lepszego chleba – opowiada Zbigniew Apanasiewicz, który wspólnie z synami, Bartoszem i Krzysztofem, prowadzi Auto Centrum Apanasiewicz.

– Zaczęliśmy z ojcem od malutkiego warsztatu, a w sumie to od malutkiego garażu w centrum Wielunia – opowiada Bartosz Apanasiewicz.

– Zaczęliśmy od montażu instalacji gazowych LPG w samochodach. Z czasem musieliśmy poszerzyć znacznie swoją wiedzę na temat mechaniki oraz elektroniki pojazdowej. Firma się rozrastała i z małego garażu zrobił się dwustanowiskowy warsztat, który obsługiwał już nie tylko montaż instalacji gazowych, ale także drobną mechanikę i drobne naprawy elektroniczne.

Okazało się, że w warsztacie przy Nowym Rynku w Wieluniu zaczęło brakować miejsca i trzeba było szukać nowej lokalizacji. Idealne warunki znalazły się pod adresem Sieniec 1B, gdzie od grudnia 2014 r. działa Auto Centrum Apanasiewicz.

– Najpierw były pomysły, że będą dwa stanowiska serwisowe, może trzy, ale ostatecznie wybudowaliśmy pięć – wspomina Zbigniew Apanasiewicz.

Jedno ze stanowisk zostało przeznaczone na profesjonalną hamownię MAHA LPS3000 4×4, która jest jedyną w regionie hamownią podwoziową, pozwalającą na pomiar aut z napędem na przednią oś, tylną, 4×4 zarówno z manualną, jak i automatyczną skrzynią biegów. Zakres pomiarowy wynosi 1000 KM i 2000 Nm.

– Naprawiamy większość marek aut dostępnych na rynku. Drobną specjalizacją jest naprawa marki BMW, chcemy to rozszerzyć o specjalizację innych marek, ale to jest dopiero w przygotowaniu. Oferujemy nie tylko naprawy mechaniczne, ale również elektroniczne oraz montaż instalacji gazowych LPG. Stosujemy najnowsze technologie, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawdzić większość systemów, gdzie wykorzystywane są różnego rodzaju kamery i radary w autach, mamy bardzo rozbudowaną geometrię kół – wymienia Bartosz Apanasiewicz.

– Hamownia podwoziowa pozwala nam m.in. zweryfikować sprawność silnika, a efektem końcowym jest stacja kontroli pojazdów (działa od lipca br.), która weryfikuje nasze naprawy.

Z usług rodzinnego warsztatu korzystają klienci z całego województwa, jak i środkowej Polski, np. z Warszawy, Łodzi, Bełchatowa, Radomska, Opoczna, Opola, Kępna, Sieradza.

– W najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczaliśmy, że aż tak się rozwiniemy – stwierdza Zbigniew Apanasiewicz.

– Postawiliśmy na jakość, terminowość i rzetelność tych napraw, dlatego warsztat tak długo funkcjonuje. Zapotrzebowanie rynku na tego rodzaju usługi było i jest duże, żeby jednak sprostać zadaniom trzeba zapewniać dobrą jakość wykonywanych usług. W naszym warsztacie posiadamy odpowiedni sprzęt, mamy przeszkolonych pracowników, dlatego jesteśmy w stanie wykonywać wszelkie naprawy na wysokim poziomie – zapewnia syn Zbigniewa.

Konsekwentnym efektem działań firmy jest dołączenie do jednej z największych sieci warsztatowych w Polsce i na świecie – Bosch Car Service. Auto Centrum Apanasiewicz stawia na ciągłe szkolenia pracowników (obecnie zatrudnia pięć osób, w tym co ciekawe również wnuka Zbigniewa – przyp. red.), dzięki którym załoga mechaników nadąża za wszelkimi nowinkami motoryzacyjnymi i potrafi sprostać oczekiwaniom klientów.

– U nas klient umawia się na konkretny dzień, konkretną godzinę odbioru samochodu – podkreśla Zbigniew Apanasiewicz.

– Jeżeli obsługujemy np. firmy, to wiemy, że są to auta zarobkowe, które nie mogą czekać w kolejce w nieskończoność i ta terminowość jest dosyć istotna. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy nie możemy od razu dokonać naprawy ze względu na brak dostępności danej części, bo czasami nawet w autoryzowanym serwisie dana część nie jest osiągalna – zaznacza Bartosz Apanasiewicz.

Auto Centrum Apanasiewicz współpracuje z wieloma serwisami autoryzowanymi, m.in. BMW, Volvo, Renault, Ford, Opel, VW, Audi.

– Chcąc istnieć na rynku, trzeba być terminowym, dobrze wykonywać naprawy, by nie było reklamacji, nie tylko chodzi o szybkość, ale i jakość tej usługi – podsumowuje syn Zbigniewa.

– Systematyczność w osiąganiu celu, stawianie poprzeczki coraz wyżej i realizacja wszystkich planów to nasza droga do sukcesu.

Warsztat, podobnie jak stacja diagnostyczna, w Sieńcu czynne są od poniedziałku do piątku w godz.: 8-17:00, sobota godz.: 8-14:00.

fot.: Katarzyna Cieślik

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ