Strona główna Wieruszów MĘŻCZYZNA POTRĄCONY NA "ZEBRZE"

MĘŻCZYZNA POTRĄCONY NA „ZEBRZE”

W sobotę 18 lutego, na przejściu dla pieszych, na ulicy Bolesławieckiej w Wieruszowie, doszło do potrącenia 25-letniego mężczyzny. Stało się to przed godz. 20.

Mundurowi pracujący na miejscu ustalili, że 20-latek, kierując citroenem C3, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu będącemu na przejściu i go potrącił. Wezwani tu ratownicy medyczni przebadali poszkodowanego. Na szczęście nie doznał on obrażeń ciała.

Obaj panowie zostali sprawdzeni alkomatem i okazało się, że byli trzeźwi.

Sprawcę potrącenia, mieszkańca gminy Czastary, funkcjonariusze ukarali wysokim mandatem karnym. Dodatkowo na jego konto trafiło 15 punktów karnych.

– W sprawach dotyczących zdarzeń komunikacyjnych to rodzaj obrażeń decyduje, czy zdarzenie kwalifikowane jest jako przestępstwo, czy wykroczenie – tłumaczy asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. – Jeśli biegły lekarz stwierdzi, że osoba pokrzywdzona doznała obrażeń powodujących naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający dłużej, niż siedem dni, wówczas wszczynane jest postępowanie karne. W innym przypadku sprawę traktuje się jako wykroczenie. Wtedy policjant może zakończyć interwencję w postępowaniu mandatowym lub skierować do sądu wniosek o ukaranie obwinionego. Według nowego taryfikatora mandatów, za wykroczenie – nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu – kierowcy zapłacą aż 1 500 złotych.

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ