Strona główna Ostrówek MIAŁ 2,2 PROMILA, KIEDY WSIADAŁ ZA KÓŁKO

MIAŁ 2,2 PROMILA, KIEDY WSIADAŁ ZA KÓŁKO

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w powiecie wieluńskim. Tym razem to 38-latek, którego na drodze pomiędzy Dębcem a Skrzynnem zauważył świadek. Mężczyzna doprowadził do zatrzymania wozu, prowadzonego przez pijanego drajwera i o sprawie powiadomił mundurowych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 18 grudnia. Wtedy to dyżurny wieluńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu kierowcy na  trasie pomiędzy Skrzynnem a Dębcem.

–  Skierowani na miejsce policjanci, w rozmowie ze świadkiem zdarzenia, ustalili, że kierując swoim autem, zwrócił uwagę na jadącą przed nim skodę octavię – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieluniu.

– Zaniepokoił go styl jazdy kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni.  Mężczyzna, podejrzewając, że może obserwować kierowcę pod wpływem alkoholu, postanowił  pojechać za nim.

Gdy nadarzyła się okazja świadek wyprzedził niestandardowo poruszający się samochód i doprowadził do jego zatrzymania. Od razu kiedy zaczął rozmawiać z kierowcą osobówki wyczuł woń alkoholu, więc aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, zabrał kluczyki, a o sprawie powiadomił funkcjonariuszy policji.

– Mundurowi zbadali stan trzeźwości 38- letniego kierowcy, wynik wskazał  ponad 2,2 promila  alkoholu w organizmie – podaje asp. sztab. Grela.

– Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie  teraz przed sądem.

38-latkowi za kierowanie pojazdem mechanicznym  w stanie nietrzeźwości lub podobnie działającego środka grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

– Pijani kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Bez wątpliwości wzorowa postawa przypadkowego świadka pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia – komentuje rzeczniczka wieluńskich policjantów.

– Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji – dodaje.

 

Komenatrze

Polecamy!

POLICYJNY POŚCIG ZA 27-LATKIEM

W miniony piątek (3 lutego) złoczewscy kryminalni zauważyli w Wiechucicach samochód, który był prowadzony przez znanego im mężczyznę. Według ich wiedzy kierowca ten nie...

RADNY TRAFIŁ DO SAMORZĄDU, BO WIDZIAŁ POTRZEBĘ ZMIAN

Tomasz Borgul od trzech kadencji zasiada w radzie powiatu pajęczańskiego. Startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Koalicja dla Powiatu EPJ. Uzyskał 427 głosów w okręgu...

JAK OTRZYMAĆ DOFINANSOWANIE DO MIKROINSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH?

Produkcja energii elektrycznej z promieniowania słonecznego zyskała w Polsce ogromną popularność i rozwija się w szybkim tempie. Program dofinansowań do domowej fotowoltaiki odniósł ogromny...

JECHAŁ PO „ESCE” OD BARIERKI DO BARIERKI

3,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca, który 7 lutego został zatrzymany na MOK-u w Chojnach. O jego podejrzanym zachowaniu informowali mundurowych świadkowie, ponieważ zanim zjechał...

TAŃCOM I PODSKOKOM NIE BYŁO KOŃCA

W niedzielę, 22 stycznia, remiza strażaków z Dąbrowy (gm. Wieluń) zapełniła się dziećmi. Druhowie zaprosili w swoje progi maluchy na zabawę choinkową. Milusińscy spędzali...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ