Strona główna Wieluń MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę, złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 61-latkowi grozi kara do pięciu lat za kratami.

– Skierowani na miejsce mundurowi, z relacji świadka zdarzenia, ustalili, że jadąc ulicą Sieradzką w Wieluniu, zwrócił on uwagę na jadącą z naprzeciwka dacię duster – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. – W aucie uszkodzona była przednia tablica rejestracyjna. 23-latek chciał poinformować kierowcę, że może ją zgubić, więc postanowił za nim pojechać.

61-latek przejechał ulicą Sieradzką, a potem wjechał na drogę krajową nr 74, która prowadzi w kierunku Bełchatowa.

– Jadącego za nim świadka zaniepokoił styl jego jazdy – mówi dalej Katarzyna Grela. – W pewnym momencie prowadzący dacię zatrzymał się. Świadek również za nim zjechał i w trakcie rozmowy z kierowcą wyczuł od niego wyraźną woń alkoholu.

Młody mężczyzna zaraz poinformował o tym policję. Badanie alkomatem wykazało u 61-letniego kierowcy 1,5 promila alkoholu w organizmie.

– Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się również, że mężczyzna ma orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – wyjaśnia rzeczniczka. – Został zatrzymany.

Nieodpowiedzialny kierowca już usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, będąc uprzednio karanym za takie samo przestępstwo.

Prokurator objął go dozorem policyjnym. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ