Strona główna Pajęczno NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia Czarneckiego z Pajęczna.

„Trębaczewianie” zostali obdarowani litografią 27 listopada, podczas małej uroczystości, zorganizowanej w Domu Seniora w Wieluniu z okazji 80-tych urodzin artysty. Wojciech Siudmak wiedział, że dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na charytatywny cel.

– Mogę powiedzieć, że sztuka jest niesamowitym lekarstwem, że sztuka potrafi nas wyrwać z pewnego rodzaju ospałości, to jest sposób, aby przeciwstawić się czasowi, który upływa nieubłagalnie –mówił wtedy do mieszkańców Domu oraz pozostałych zebranych mistrz.

Czas podczas niewielkiego przyjęcia uświetniali właśnie muzycy z Zespołu „Trębaczewianie”.

Przypomnijmy, że Jaś, mały mieszkaniec Pajęczna, cierpi na SMA. Jego rodzice marzą, aby wiódł w przyszłości w miarę normalne życie. Dlatego uruchomili publiczną zbiórkę na lek dla chłopca. Póki co brakuje im prawie 8 mln zł, pomimo tego, że ponad 2 mln, dzięki licznym charytatywnym wydarzeniom i zaangażowaniu wolontariuszy, udało się zebrać.

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ