Strona główna Wieluń NA ROWERZE WIÓZŁ SADZONKI KONOPI. WPADŁ JAK ŚLIWKA W KOMPOT

NA ROWERZE WIÓZŁ SADZONKI KONOPI. WPADŁ JAK ŚLIWKA W KOMPOT

Wieluńscy policjanci podczas nocnego patrolu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który na rowerze wiózł sadzonki konopi. Nocnego marka zdradziło dziwne napięcie i niepokój na widok radiowozu.

Środek nocy z 19 na 20 czerwca (z niedzieli na poniedziałek) okazał się wyjątkowo pechowy dla 45-latka. Około godziny drugiej w Turowie zatrzymali go mundurowi.

– Zwrócili oni uwagę na nerwowe zachowanie przejeżdżającego rowerzysty – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa wieluńskiej komendy.

– Mężczyzna, widząc radiowóz, wyraźnie przyspieszył.

Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego na ich widok cyklista stał się nerwowy. Zatrzymali więc go do kontroli.

– Miał on ze sobą foliowy worek – kontynuuje Katarzyna Grela.

– Jak się okazało, przewoził w nim młode sadzonki konopi. Został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dalej sprawą zajęli się już policjanci z wydziału kryminalnego. Szybko wydało się, że mężczyzna prowadził nielegalne uprawy konopi w wielu miejscach pod różnymi adresami. W czasie przeszukiwania tych miejsc, m. in. jego domu rodzinnego w Wieluniu, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset nielegalnych, młodych roślin przeznaczonych do sadzenia.

– Łącznie było to ponad 420 sadzonek konopi, z których pozyskuje się zakazany prawem susz marihuany oraz ścięte w trakcie procesu suszenia krzaki konopi – wyjaśnia rzeczniczka.

Ale na tym wieluńscy policjanci nie poprzestali. Postanowili również sprawdzić jeden z adresów we Wrocławiu, z którym mężczyzna miał związek. W ramach współpracy, mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, przeszukali wytypowany lokal. Tam zabezpieczyli łącznie 9,4 kg suszu roślinnego konopi innych niż włókniste.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

KIEROWCA I PASAŻERKA MOTOCYKLA TRAFILI DO SZPITALA

W niedzielę, 3 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 483 w Prusicku Rzędowiu, w gminie Nowa Brzeźnica, doszło do groźnego wypadku. Poważne obrażenia ciała odnieśli...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione...

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona...

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA. 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY!

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby...

TRAGICZNY FINAŁ PATOIMPREZY

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-latek, który miał być organizatorem zawodów w piciu nasz czas alkoholu. Po imprezie zmarła 37-letnia kobieta, mieszkanka powiatu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ