Strona główna Wieluń NA ROWERZE WIÓZŁ SADZONKI KONOPI. WPADŁ JAK ŚLIWKA W KOMPOT

NA ROWERZE WIÓZŁ SADZONKI KONOPI. WPADŁ JAK ŚLIWKA W KOMPOT

Wieluńscy policjanci podczas nocnego patrolu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który na rowerze wiózł sadzonki konopi. Nocnego marka zdradziło dziwne napięcie i niepokój na widok radiowozu.

Środek nocy z 19 na 20 czerwca (z niedzieli na poniedziałek) okazał się wyjątkowo pechowy dla 45-latka. Około godziny drugiej w Turowie zatrzymali go mundurowi.

– Zwrócili oni uwagę na nerwowe zachowanie przejeżdżającego rowerzysty – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa wieluńskiej komendy.

– Mężczyzna, widząc radiowóz, wyraźnie przyspieszył.

Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego na ich widok cyklista stał się nerwowy. Zatrzymali więc go do kontroli.

– Miał on ze sobą foliowy worek – kontynuuje Katarzyna Grela.

– Jak się okazało, przewoził w nim młode sadzonki konopi. Został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dalej sprawą zajęli się już policjanci z wydziału kryminalnego. Szybko wydało się, że mężczyzna prowadził nielegalne uprawy konopi w wielu miejscach pod różnymi adresami. W czasie przeszukiwania tych miejsc, m. in. jego domu rodzinnego w Wieluniu, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset nielegalnych, młodych roślin przeznaczonych do sadzenia.

– Łącznie było to ponad 420 sadzonek konopi, z których pozyskuje się zakazany prawem susz marihuany oraz ścięte w trakcie procesu suszenia krzaki konopi – wyjaśnia rzeczniczka.

Ale na tym wieluńscy policjanci nie poprzestali. Postanowili również sprawdzić jeden z adresów we Wrocławiu, z którym mężczyzna miał związek. W ramach współpracy, mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, przeszukali wytypowany lokal. Tam zabezpieczyli łącznie 9,4 kg suszu roślinnego konopi innych niż włókniste.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

ZIGNOROWAŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

W sobotę (28 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Głowackiego w Wieluniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z informacji przekazanych przez służby...

41-LATKA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA. SĄ DWIE POSZKODOWANE

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 31 stycznia, po godz. 7:00, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Mickiewicza w Działoszynie. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

W sobotni wieczór (28 stycznia) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli samochód, kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W trakcie procedur policjanci...

DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

Surowych wyroków mogą się spodziewać mężczyźni, którzy postanowili kierować wozami po spożyciu alkoholu. 43-latek został zatrzymany 28 stycznia w Józefowie (gm. Czastary). Przewoził wtedy...

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ