Strona główna Wieluń NA ROWERZE WIÓZŁ SADZONKI KONOPI. WPADŁ JAK ŚLIWKA W KOMPOT

NA ROWERZE WIÓZŁ SADZONKI KONOPI. WPADŁ JAK ŚLIWKA W KOMPOT

Wieluńscy policjanci podczas nocnego patrolu zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który na rowerze wiózł sadzonki konopi. Nocnego marka zdradziło dziwne napięcie i niepokój na widok radiowozu.

Środek nocy z 19 na 20 czerwca (z niedzieli na poniedziałek) okazał się wyjątkowo pechowy dla 45-latka. Około godziny drugiej w Turowie zatrzymali go mundurowi.

– Zwrócili oni uwagę na nerwowe zachowanie przejeżdżającego rowerzysty – relacjonuje st. asp. Katarzyna Grela, rzecznik prasowa wieluńskiej komendy.

– Mężczyzna, widząc radiowóz, wyraźnie przyspieszył.

Policjanci postanowili sprawdzić, dlaczego na ich widok cyklista stał się nerwowy. Zatrzymali więc go do kontroli.

– Miał on ze sobą foliowy worek – kontynuuje Katarzyna Grela.

– Jak się okazało, przewoził w nim młode sadzonki konopi. Został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dalej sprawą zajęli się już policjanci z wydziału kryminalnego. Szybko wydało się, że mężczyzna prowadził nielegalne uprawy konopi w wielu miejscach pod różnymi adresami. W czasie przeszukiwania tych miejsc, m. in. jego domu rodzinnego w Wieluniu, funkcjonariusze zabezpieczyli kilkaset nielegalnych, młodych roślin przeznaczonych do sadzenia.

– Łącznie było to ponad 420 sadzonek konopi, z których pozyskuje się zakazany prawem susz marihuany oraz ścięte w trakcie procesu suszenia krzaki konopi – wyjaśnia rzeczniczka.

Ale na tym wieluńscy policjanci nie poprzestali. Postanowili również sprawdzić jeden z adresów we Wrocławiu, z którym mężczyzna miał związek. W ramach współpracy, mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna, przeszukali wytypowany lokal. Tam zabezpieczyli łącznie 9,4 kg suszu roślinnego konopi innych niż włókniste.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty prowadzenia i wytwarzania znacznej ilości środków odurzających. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, 45-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Za takie przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Komenda Powiatowa Policji w Wieluniu

Komenatrze

Polecamy!

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU

Jeszcze trwają czynności policjantów na miejscu zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W kraksie zostało rannych ośmioro uczniów. Na szczęście ich obrażeni nie są groźne. Jak...

STADO BYKÓW STRATOWAŁO ROLNIKA! MĘŻCZYZNY NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ