Strona główna Sulmierzyce NA STRZELNICY SPORTOWEJ DUŻY RUCH

NA STRZELNICY SPORTOWEJ DUŻY RUCH

Gminna Strzelnica Sportowa w Sulmierzycach zdobywa coraz większe uznanie, także wśród zawodowców. Kolejny raz z obiektu korzystali przedstawiciele kadry narodowej. Tym razem ćwiczyli tu juniorzy pistoleciarze. Chłopcy wyjeżdżali z Sulmierzyc zadowoleni, a ich trener już zapowiada – będziemy tu wracać, bo warto.

WSZYSTKO CO NAJLEPSZE

Elita strzelecka wśród juniorów, odbyła trzydniowe szkolenie w Sulmierzycach. Nowa strzelnica sportowa zachwyciła nie tylko młodych, zdolnych, przedstawicieli kadry narodowej, ale także ich trenera.

– Cieszymy się, że możemy gościć na tak wspaniałym obiekcie, który spełnia wszystkie nasze wymagania. Są tarcze elektroniczne, zwykłe, a nam więcej nic nie trzeba. Rewelacja – mówi Wojciech Kulmatycki, trener młodych pistoleciarzy z kadry narodowej.

– Tu mamy zapewnione wszystko co najlepsze. Dzięki szkoleniu w Sulmierzycach będziemy mogli wejść w sezon rozpędzeni – dopowiada i z czystym sumieniem poleca nową strzelnicę.

Standardowo juniorzy z kadry narodowej ćwiczą swoje umiejętności na strzelnicy Śląsk Wrocław, gdzie jest zadaszony pawilon. Ponieważ trwa tam remont, to szkoleniowiec młodych zawodników szukał innego obiektu. Polecił mu go trener kadry narodowej juniorek Grzegorz Pietrzyk, który wraz z zespołem korzystał już ze strzelnicy w Sulmierzycach, podczas jednego ze zgrupowań.

I chociaż remont strzelnicy we Wrocławiu dobiega końca, to trener juniorów zapowiada, że jeszcze do Sulmierzyc wróci.

– Będziemy tu wracać, bo warto – zaznacza i dodaje, że strzelnica w Sulmierzycach jest nie tylko doskonale wyposażona, ale ma także inny atut.

– To jest centrum Polski. Niezależenie skąd będę szkolił zawodników, to będą mieć tu w miarę dobry dojazd – argumentuje.

Zawodnicy kadry narodowej ćwicząc w Sulmierzycach korzystali z bazy noclegowej w sąsiednim Kleszczowie, gdzie mogli aktywnie spędzić wolny czas. Chłopcy chętnie korzystali z basenu i kręgielni w kleszczowskim Solparku.

– Jak na nową strzelnicę sportową, to trzeba przyznać, że jest bardzo dobrze wyposażona – zauważa Piotr Bujewicz, zawodnik z Zielonej Góry.

– Bardzo przyjemnie się tu strzela – dodaje młody pistoleciarz.

Zadowolenia z dobrze funkcjonującej strzelnicy nie kryje Sławomir Dziegieć, kierownik obiektu.

– Zaczyna się to dobrze kręcić. Strzelała tu najpierw kadra wojewódzka, potem kadra narodowa kobiet, teraz juniorzy – mówi.

BROŃ NIE LUBI POŚPIECHU

Szef strzelnicy zauważa duży progres, jeśli idzie o zainteresowanie działalnością strzelnicy, także wśród amatorów, którzy chcą nauczyć się strzelać. A jest taka możliwość. Instruktorzy krok po kroku przeprowadzą każdego nowicjusza od szkolenia teoretycznego, przez próbne strzelania, aż do uzyskania patentu strzeleckiego i licencji.

– Jest coraz więcej osób, zarówno posiadających już broń, jak i amatorów, czujących chęć nauczenia się strzelania. Zgłaszają się, a my im pomagamy na każdym etapie zaawansowania – zauważa kierownik strzelnicy Sławomir Dziegieć.

Jak zaznacza doświadczony trener strzelectwa sportowego i szef strzelnicy sportowej w Sulmierzycach, najważniejsze są bezpieczeństwo i spokój. Broń nie lubi pośpiechu…

– Każdy z instruktorów, uczy od podstaw, bez pośpiechu i z odpowiednim zaangażowaniem – zaznacza kierownik strzelnicy.

Istnieje możliwość zarówno szkolenia, ale także skorzystania ze strzelnicy okazjonalnie. Grupy, które chcą spędzić dzień inaczej niż zwykle, mogą wykupić czas pod opieką instruktora i sprawdzić się w strzelaniu na różnych dystansach.

 

 

Strzelnica sportowa w Sulmierzycach

  1. Targowa 2, 98-338 Sulmierzyce

tel. (44) 685 25 80, e-mail: strzelnica@sulmierzyce.eu

 

Godziny otwarcia strzelnicy:

Poniedziałek – 8:00 – 14:00

Wtorek – 8:00 – 20:00

Środa – 8:00 – 20:00

Czwartek – 8:00 – 20:00

Piątek – 8:00 – 20:00

Sobota – 9:00 – 13:00

 

broń własna / broń obiektowa / osie: 100m, 50m, 25m

 

Preferowany wcześniejszy kontakt telefoniczny celem rezerwacji toru

/ materiał sponsorowany 7/sr/p

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ