Strona główna Wiadomości z regionu Najzdolniejsi zdobyli pieniądze

Najzdolniejsi zdobyli pieniądze

4 listopada w siedzibie wieluńskiego starostwa uczniowie szkół ponadpodstawowych, z najlepszymi wynikami w nauce,  odebrali czeki. Młodzież może liczyć na stypendium w wysokości 180 zł przez osiem miesięcy. Pieniądze trafią też do absolwentów wieluńskich szkół średnich, w tym wypadku kwota wynosi 250 zł na miesiąc.

Fundatorem stypendiów jest Starostwo Powiatowe w Wieluniu. W tym roku wsparcie finansowe otrzyma 28 uczniów szkół ponadpodstawowych i dziewięciu absolwentów.

– To jest wasz duży osobisty sukces – gratulował stypendystom starosta wieluński, Marek Kieler.

– Pewnie na to złożyło się wiele czynników. To przede wszystkim wasze zdolności, wasze zamiłowania, ale również ogromna praca. Na ten efekt składa się również praca nauczycieli,  z którymi macie przyjemność pracować.

Starosta wskazywał, że jako organ prowadzący docenia nauczycieli, którzy potrafią wykrzesać ze swoich podopiecznych to, co najlepsze.

– Jestem bardzo dumny, że mamy takich zdolnych uczniów, takich nauczycieli – mówił, namawiając młodych, aby pamiętali o swoich korzeniach i miejscu, skąd pochodzą.

– Bardzo ładnie wyglądacie z tymi teczkami, życzę wam, aby w przyszłości tych teczek, tych gratulacji, może troszeczkę na  większą skalą było. Mówię tu o finansowych sprawach – życzył młodzieży Kieler.

 

Z I LO  im. Tadeusza Kościuszki stypendium otrzymali: Julia Krawczyk, Tymoteusz Marzec,  Maja Rychlik i Martyna Zarzycka. W II LO im. Janusza Korczaka wyróżnienia dostali: Zuzanna Klara, Kamil Cieśla,  Zuzanna Krajcer, Tomasz Kostrzewa. W ZS nr 1: Wiktoria Morka, Klaudia Syguła, , Magdalena Patacz, Anna Majkut, Natalia Ptak, Kinga Stempień, Jakub Kula, Martyna Stefaniak, Wiktoria Cichosz, Marika Piaskowska, Aleksandra Ziaja, Natalia Szczepańska, Dominik Borgul, Mateusz Walkowiak.  W ZS nr 2 im. J. Długosza: Aleksandra Krzemińska i Oliwia Ogórek. W ZS nr 3 im. M. Kopernika: Marcel Półtorak, Klaudia Okoń, Oliwia Matuszewska, Klaudia Pietrzak.

Absolwenci stypendyści powiatu wieluńskiego to: Julia Kokocińska, Piotr Szkudlarek, Miłosz Respondek, Aleksandra Kieler, Anna Dworak, Krzysztof Trzęsicki, Marta Mowczan, Patrycja Więcław, Oliwia Kowal.

 

 

Komenatrze

Polecamy!

NA FERIACH ROZMAWIALI O BEZPIECZENSTWIE NAJMŁODSZYCH

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie również podczas ferii prowadzili działania prewencyjne wśród najmłodszych. Odwiedzili Dom Wczasów Dziecięcych w Głazie (gm. Galewice), gdzie...

NA AUKCJĘ DLA JASIA TRAFIŁA LITOGRAFIA ŚWIATOWEJ SŁAWY MALARZA

Zespół „Trębaczewianie” wystawił na licytację litografię znanego malarza i rzeźbiarza, Wojciecha Siudmaka. Artysta podarował swoje dzieło wiedząc, że po sprzedaży, wesprze zbiórkę dla Jasia...

BUDOWA IDZIE W EKSPRESOWYM TEMPIE

W Czerkiesach  powstaje świetlica wiejska. W odróżnieniu od innych sołectw, które decydują się zazwyczaj na skromne drewniane altany, tutejsi mieszkańcy postanowili zbudować murowany, solidny...

ARESZT DLA MŁODEGO OSZUSTA

W ubiegłą środę (25 stycznia) dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie, którego ofiarą padł 92-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego. Zmanipulowany przez przestępców mężczyzna spakował...

PRZEWOŻONY ŁADUNEK ZNALAZŁ SIĘ W ROWIE

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 74 z drogą wojewódzką nr 482 w Walichnowach doszło do niecodziennego zdarzenia. 28-letni kierujący zespołem pojazdów nie zabezpieczył przewożonego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ