Strona główna Wiadomości z regionu Najzdolniejsi zdobyli pieniądze

Najzdolniejsi zdobyli pieniądze

4 listopada w siedzibie wieluńskiego starostwa uczniowie szkół ponadpodstawowych, z najlepszymi wynikami w nauce,  odebrali czeki. Młodzież może liczyć na stypendium w wysokości 180 zł przez osiem miesięcy. Pieniądze trafią też do absolwentów wieluńskich szkół średnich, w tym wypadku kwota wynosi 250 zł na miesiąc.

Fundatorem stypendiów jest Starostwo Powiatowe w Wieluniu. W tym roku wsparcie finansowe otrzyma 28 uczniów szkół ponadpodstawowych i dziewięciu absolwentów.

– To jest wasz duży osobisty sukces – gratulował stypendystom starosta wieluński, Marek Kieler.

– Pewnie na to złożyło się wiele czynników. To przede wszystkim wasze zdolności, wasze zamiłowania, ale również ogromna praca. Na ten efekt składa się również praca nauczycieli,  z którymi macie przyjemność pracować.

Starosta wskazywał, że jako organ prowadzący docenia nauczycieli, którzy potrafią wykrzesać ze swoich podopiecznych to, co najlepsze.

– Jestem bardzo dumny, że mamy takich zdolnych uczniów, takich nauczycieli – mówił, namawiając młodych, aby pamiętali o swoich korzeniach i miejscu, skąd pochodzą.

– Bardzo ładnie wyglądacie z tymi teczkami, życzę wam, aby w przyszłości tych teczek, tych gratulacji, może troszeczkę na  większą skalą było. Mówię tu o finansowych sprawach – życzył młodzieży Kieler.

 

Z I LO  im. Tadeusza Kościuszki stypendium otrzymali: Julia Krawczyk, Tymoteusz Marzec,  Maja Rychlik i Martyna Zarzycka. W II LO im. Janusza Korczaka wyróżnienia dostali: Zuzanna Klara, Kamil Cieśla,  Zuzanna Krajcer, Tomasz Kostrzewa. W ZS nr 1: Wiktoria Morka, Klaudia Syguła, , Magdalena Patacz, Anna Majkut, Natalia Ptak, Kinga Stempień, Jakub Kula, Martyna Stefaniak, Wiktoria Cichosz, Marika Piaskowska, Aleksandra Ziaja, Natalia Szczepańska, Dominik Borgul, Mateusz Walkowiak.  W ZS nr 2 im. J. Długosza: Aleksandra Krzemińska i Oliwia Ogórek. W ZS nr 3 im. M. Kopernika: Marcel Półtorak, Klaudia Okoń, Oliwia Matuszewska, Klaudia Pietrzak.

Absolwenci stypendyści powiatu wieluńskiego to: Julia Kokocińska, Piotr Szkudlarek, Miłosz Respondek, Aleksandra Kieler, Anna Dworak, Krzysztof Trzęsicki, Marta Mowczan, Patrycja Więcław, Oliwia Kowal.

 

 

Komenatrze

Polecamy!

RECYDYWISTA POD WPŁYWEM ALKOHOLU ZATRZYMANY PRZEZ DROGÓWKĘ

To miała być rutynowa procedura. Sieradzka drogówka zatrzymała do kontroli 26-letniego bełchatowianina. Sprawdzenie danych kierowcy w policyjnym rejestrze wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary....

NIETRZEŹWA KIERUJĄCA UCIEKŁA Z MIEJSCA KOLIZJI

Kolejna nietrzeźwa osoba siedząca za kółkiem była uczestnikiem kolizji drogowej. Tym razem doszło do niej na wieruszowskim rynku, w piątek 30 września, przed godz....

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ