Strona główna Bełchatów NASTOLETNI OSZUST ZATRZYMANY. WYŁUDZAŁ ŚRODKI METODĄ NA BLIKA!

NASTOLETNI OSZUST ZATRZYMANY. WYŁUDZAŁ ŚRODKI METODĄ NA BLIKA!

Jesienią ubiegłego roku do bełchatowskiej policji zgłosiły się trzy osoby oszukane sposobem na BLIKA. W każdym przypadku metoda działania sprawcy była identyczna – prosił o kod BLIK w celu zrealizowania sprzedaży markowej kurtki. Teraz udało się ustalić tożsamość oszusta. Okazał się nim nastolatek z Bełchatowa. Sprawą w najbliższym czasie zajmie się sąd.

 Młody pzestępca pod pozorem sprzedaży kurtki, którą wystawił za pośrednictwem aplikacji internetowej, telefonicznie uzyskiwał od pokrzywdzonych kod BLIK. W ten sposób z bankomatu wypłacał z kont pieniądze za towar, który nigdy nie dotarł do zainteresowanej osoby – komentuje Iwona Kaszewska.

Nastoletni oszust wpadł przez swoją nieostrożność. Okazało się bowiem, że za każdym razem wypłacał pieniądze w tym samym bankomacie. Technicy przeanalizowali  zapis monitoringu, które potwierdził, że to 17-latek jest winny zarzucanych czynów. Teraz oceną jego zachowania zajmie się sąd. Nastolatek wyłudził łącznie kwotę 900 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci apelują – nie udostępniaj osobom obcym kodu BLIK. Jeśli korzystamy z aplikacji sprzedażowej, zapoznajmy się regulaminem jej korzystania. Są tam zapisane zasady kupna i sprzedaży.

Komenatrze

Polecamy!

DILER ZATRZYMANY. MIAŁ PRZY SOBIE M.IN. MEFEDRON I METAMFETAMINĘ

Kryminalni z sieradzkiego wydziału narkotykowego wpadli na trop 30–latka, którego podejrzewali o nielegalny handel środkami psychoaktywnymi. Kierowca BMW przyjeżdżał na teren powiatu poddębickiego, gdzie...

LUDZIE NIE CHCĄ KOPALNI KAMIENIA POD BOKIEM

Mieszkańcy Niwisk Dolnych stanowczą sprzeciwiają się dalszemu wydobyciu kamienia z pobliskiej kopalni. Liczą, że właścicielowi nie uda się przedłużyć koncesji, ani uzyskać zmian  w...

NOWY SOR JUŻ DZIAŁA. PACJENCI OCZEKUJĄ TAKŻE NOWEGO PODEJŚCIA…

Dopiero co oddany do użytku Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wieluniu, w nowej lokalizacji, już przyjmuje pierwszych pacjentów. Informacje o coraz wyższym standardzie wieluńskiego szpitala wywołują skrajne komentarze. Są tacy którzy bezkrytycznie doceniają starania władz powiatu i dyrekcji. Inni zaś zwracają uwagę na fakt, że najważniejsza jest kadra, a nie sprzęt czy nowe mury. Jedni i drudzy mają trochę racji, bo obie sfery są ważne, a szczególnie ta druga wymaga dużej poprawy.

HARMONOGRAM NABORÓW WNIOSKÓW NA LATA 2021-2027

Niedawno przyznano Łódzkiemu dotacje unijne w wysokości 2 mld 745 mln euro w ramach już czwartej perspektywy na lata 2021-2027. Nasz region otrzyma kwotę...

UKRADLI ŁYŻKĘ OD MINIKOPARKI. GROZI IM 5 LAT WIĘZIENIA!

Na początku marca mieszkaniec Lgoty Wielkiej zgłosił na policję, że ktoś ukradł mu z posesji łyżkę do minikoparki. Stratę wycenił na 1500 zł. W...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ