Strona główna Nowa brzeźnica NIE DOŚĆ, ŻE PIJANY, TO JESZCZE BEZ PRAWKA

NIE DOŚĆ, ŻE PIJANY, TO JESZCZE BEZ PRAWKA

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 54-letni kierowca microcara, któremu w Nowej Brzeźnicy świadek uniemożliwił dalszą jazdę. Mężczyzna nie dość, że wsiadł za kierownicę będąc pijanym, to jeszcze nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

W poniedziałek, 13 marca, w godzinach popołudniowych, policjanci z pajęczańskiej „drogówki” pełnili służbę na terenie Nowej Brzeźnicy. Tu dostali informację od mieszkańca, że w pobliżu jednego z marketów w tej miejscowości udaremniono dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres. Tam zastali świadka całego zdarzenia, 30-letniego mieszkańca gminy Mykanów w powiecie częstochowskim.

– Mężczyzna oświadczył mundurowym, że wychodząc ze sklepu, zauważył pojazd microcar, który miał znaczne uszkodzenia na przedniej części, a kierujący nim był w trakcie wykonywania manewru cofania – relacjonuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. – Następnie kierowca ruszył do przodu, wjechał na krawężnik oraz pas zieleni. Silnik pojazdu przestał działać, a mężczyzna próbował kontynuować jazdę.

Ale na szczęście świadek mu ją udaremnił.

54-latek po opuszczeniu pojazdu miał problemy z utrzymaniem się na nogach – mówi dalej Wioletta Mielczarek. – Policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

Mężczyzna napytał sobie jeszcze więcej biedy, bo wyszło, że jego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Nierozsądny kierowca może spędzić nawet dwa lata w więziennej celi. Ponadto grozi mu też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

– Dziękujemy obywatelom za reakcję na zagrożenie stwarzane przez nieodpowiedzialnych kierowców – kończy rzeczniczka. – Dzięki takiej reakcji uniknęliśmy być może kolejnej tragedii na drodze. Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Komenda Powiatowa Policji w Pajęcznie

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ