Strona główna Działoszyn Nie „Dziady”, a „Pan Tadeusz”

Nie „Dziady”, a „Pan Tadeusz”

O 9:00, 4 maja, maturzyści zasiedli do egzaminu pisemnego z języka polskiego.  W tym roku wypracowanie mogło dotyczyć tradycji w odniesieniu do „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, źródła szczęścia upatrywanego w relacji z drugim człowiekiem, na podstawie „Nocy i dni” M. Dąbrowskiej bądź interpretacji wiersza Józefa Barana „Najkrótsza definicja człowieka”. Maturzyści z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie w większości pochylali się nad zagadnieniem szczęścia.

Większość maturzystów egzamin oceniała jako łatwy.

– Wydaje mi się, że ten egzamin nie był bardzo trudny, było kilka zagadnień, nad którymi musiałem się dłużej zastanowić – relacjonował Szymon Reginiec.

– Pisałem na temat szczęścia, bo wydawał mi się bardziej w moim stylu. Wydaje mi się, że egzamin był trudniejszy niż próbny – sądzi.

Również Jakub Bugajski zagadnienia odbiera jako niezbyt trudne.

– Nie było źle, jak tylko zobaczyłem, że pierwszy temat dotyczy „Pana Tadeusza”, od razu go pominąłem i przeszedłem do następnego – śmieje się maturzysta.

– Pisałem o szczęściu, uważam że to zagadnienie było dosyć przyjemne. Ta pierwsza część też nie była najgorsza – dodaje.

Abiturienci byli przygotowani na zagadnienia związane z twórczością Adama Mickiewicza.

– Podejrzewałam, że na egzaminie może pojawić się „Pan Tadeusz”, ale przecieki mówiły o „Dziadach”, starałam się w nie nie wierzyć –  zaznacza Antonina Ostrycharz, która po maturze planuje studia w zakresie grafiki.

– Spodziewaliśmy się raczej „Dziadów” – mówi  Błażej Matyjaszczyk, który po szkole chciałby podjąć pracę i kształcić się dalej w trybie zaocznym, na kierunku związanym z logistyką.

Natalia Korkus, podobnie jak większość kolegów, wybrała temat drugi.

– Do pierwszego ciężko byłoby znaleźć argumenty jakiekolwiek, nie przychodziła mi do głowy żadna lektura, która miałaby w sobie coś z motywu tradycji- podaje Natalia.

 

 

Komenatrze

Polecamy!

KIEROWCA I PASAŻERKA MOTOCYKLA TRAFILI DO SZPITALA

W niedzielę, 3 lipca, na drodze wojewódzkiej nr 483 w Prusicku Rzędowiu, w gminie Nowa Brzeźnica, doszło do groźnego wypadku. Poważne obrażenia ciała odnieśli...

ARESZT DLA 37-LETNIEGO AGRESORA. JAKO RECYDYWA ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE MIENIA I…

Wieluńscy policjanci zatrzymali 37- latka, podejrzanego o zniszczenie drzwi w jednym z lokali mieszkalnych na terenie Wielunia oraz naruszenie miru domowego. Mężczyzna za popełnione...

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona...

OD DNA DO WIZERUNKU SPRAWCY ZABÓJSTWA. 70 000 ZŁOTYCH NAGRODY!

Pierwszy raz w Polsce wykorzystano możliwości zaawansowanych badań genetycznych jakie daje amerykańska firma Parabon. Pozwalają one na przewidywanie cech wyglądu zewnętrznego i pochodzenia osoby...

TRAGICZNY FINAŁ PATOIMPREZY

Na trzy miesiące trafił do aresztu 22-latek, który miał być organizatorem zawodów w piciu nasz czas alkoholu. Po imprezie zmarła 37-letnia kobieta, mieszkanka powiatu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ