Strona główna Działoszyn Nie „Dziady”, a „Pan Tadeusz”

Nie „Dziady”, a „Pan Tadeusz”

O 9:00, 4 maja, maturzyści zasiedli do egzaminu pisemnego z języka polskiego.  W tym roku wypracowanie mogło dotyczyć tradycji w odniesieniu do „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, źródła szczęścia upatrywanego w relacji z drugim człowiekiem, na podstawie „Nocy i dni” M. Dąbrowskiej bądź interpretacji wiersza Józefa Barana „Najkrótsza definicja człowieka”. Maturzyści z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie w większości pochylali się nad zagadnieniem szczęścia.

Większość maturzystów egzamin oceniała jako łatwy.

– Wydaje mi się, że ten egzamin nie był bardzo trudny, było kilka zagadnień, nad którymi musiałem się dłużej zastanowić – relacjonował Szymon Reginiec.

– Pisałem na temat szczęścia, bo wydawał mi się bardziej w moim stylu. Wydaje mi się, że egzamin był trudniejszy niż próbny – sądzi.

Również Jakub Bugajski zagadnienia odbiera jako niezbyt trudne.

– Nie było źle, jak tylko zobaczyłem, że pierwszy temat dotyczy „Pana Tadeusza”, od razu go pominąłem i przeszedłem do następnego – śmieje się maturzysta.

– Pisałem o szczęściu, uważam że to zagadnienie było dosyć przyjemne. Ta pierwsza część też nie była najgorsza – dodaje.

Abiturienci byli przygotowani na zagadnienia związane z twórczością Adama Mickiewicza.

– Podejrzewałam, że na egzaminie może pojawić się „Pan Tadeusz”, ale przecieki mówiły o „Dziadach”, starałam się w nie nie wierzyć –  zaznacza Antonina Ostrycharz, która po maturze planuje studia w zakresie grafiki.

– Spodziewaliśmy się raczej „Dziadów” – mówi  Błażej Matyjaszczyk, który po szkole chciałby podjąć pracę i kształcić się dalej w trybie zaocznym, na kierunku związanym z logistyką.

Natalia Korkus, podobnie jak większość kolegów, wybrała temat drugi.

– Do pierwszego ciężko byłoby znaleźć argumenty jakiekolwiek, nie przychodziła mi do głowy żadna lektura, która miałaby w sobie coś z motywu tradycji- podaje Natalia.

 

 

Komenatrze

Polecamy!

STADION NABIERA RUMIEŃCÓW

Stadion w Skomlinie staje się coraz bardziej funkcjonalny. W ubiegłym roku znów wzbogacił się o kolejne elementy. Być może w tym uda się to...

WYPADŁ Z DROGI I WPADŁ DO STAWU

Dziś, w czwartek 30 marca, w godzinach porannych w miejscowości Wiewiec, w gminie Strzelce Wielkie, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. 72-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, prawdopodobnie...

POLICJA ZATRZYMAŁA DWÓCH POSZUKIWANYCH. UKRYWALI SIĘ PRZED ODSIADKĄ

We wtorek (28 marca) funkcjonariusze łaskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie zgłosili do odbycia zasądzonej kary. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją wymiaru sprawiedliwości zostali...

MIAŁ NARKOTYKI. ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali 30-latka, który posiadał przy sobie oraz w swoim samochodzie narkotyki. Mężczyzna już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii....

STARE OŚWIETLENIE TO JUŻ HISTORIA

Sołectwo Chotów w końcu ubiegłego roku zakończyło modernizację oświetlenia ulicznego. Stare lampy wymieniono na ledowe. Na to zadanie wykorzystane zostały środki z funduszu sołeckiego,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ