Strona główna Działoszyn Nie „Dziady”, a „Pan Tadeusz”

Nie „Dziady”, a „Pan Tadeusz”

O 9:00, 4 maja, maturzyści zasiedli do egzaminu pisemnego z języka polskiego.  W tym roku wypracowanie mogło dotyczyć tradycji w odniesieniu do „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, źródła szczęścia upatrywanego w relacji z drugim człowiekiem, na podstawie „Nocy i dni” M. Dąbrowskiej bądź interpretacji wiersza Józefa Barana „Najkrótsza definicja człowieka”. Maturzyści z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Działoszynie w większości pochylali się nad zagadnieniem szczęścia.

Większość maturzystów egzamin oceniała jako łatwy.

– Wydaje mi się, że ten egzamin nie był bardzo trudny, było kilka zagadnień, nad którymi musiałem się dłużej zastanowić – relacjonował Szymon Reginiec.

– Pisałem na temat szczęścia, bo wydawał mi się bardziej w moim stylu. Wydaje mi się, że egzamin był trudniejszy niż próbny – sądzi.

Również Jakub Bugajski zagadnienia odbiera jako niezbyt trudne.

– Nie było źle, jak tylko zobaczyłem, że pierwszy temat dotyczy „Pana Tadeusza”, od razu go pominąłem i przeszedłem do następnego – śmieje się maturzysta.

– Pisałem o szczęściu, uważam że to zagadnienie było dosyć przyjemne. Ta pierwsza część też nie była najgorsza – dodaje.

Abiturienci byli przygotowani na zagadnienia związane z twórczością Adama Mickiewicza.

– Podejrzewałam, że na egzaminie może pojawić się „Pan Tadeusz”, ale przecieki mówiły o „Dziadach”, starałam się w nie nie wierzyć –  zaznacza Antonina Ostrycharz, która po maturze planuje studia w zakresie grafiki.

– Spodziewaliśmy się raczej „Dziadów” – mówi  Błażej Matyjaszczyk, który po szkole chciałby podjąć pracę i kształcić się dalej w trybie zaocznym, na kierunku związanym z logistyką.

Natalia Korkus, podobnie jak większość kolegów, wybrała temat drugi.

– Do pierwszego ciężko byłoby znaleźć argumenty jakiekolwiek, nie przychodziła mi do głowy żadna lektura, która miałaby w sobie coś z motywu tradycji- podaje Natalia.

 

 

Komenatrze

Polecamy!

KLUB ŻEGNA BYŁEGO PREZESA

MLKS Wieluń poinformował w piątek o śmierci Jana Jesionka. Wieluński MLKS na swojej stronie w mediach społecznościowych powiadomił kibiców i mieszkańców Wielunia o śmierci byłego...

19-LATEK ODNALEZIONY. SZCZĘŚLIWY FINAŁ POSZUKIWAŃ

Wieluńscy policjanci po niespełna dobie poszukiwań odnaleźli zaginionego 19-letniego mieszkańca Konopnicy. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, przy zaangażowaniu...

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO 50-LATKA

Kto wie, jak zakończyłaby się ta podróż, gdyby nie interwencja świadków. Grupa mieszkańców Sieradza zwróciła uwagę na kierowcę, który podróżując ul. Bohaterów Września, jechał...

2-LETNIA DZIEWCZYNKA NIE ŻYJE. 23-LETNIA MATKA PODEJRZANA O UDUSZENIE CÓRKI

Do niesłychanej tragedii doszło w czwartek, 1 grudnia, w Bytomiu. Ok. godz. 16. dyżurny tamtejszej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące prawdopodobnej śmierci dziecka. Na miejsce niezwłocznie...

W OGNIU STANĄŁ KURNIK. ZAGROŻONE POŻAREM BYŁY SĄSIEDNIE ZABUDOWANIA

Dziś (piątek, 2 grudnia) ok. godz. 7:40 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w podkępińskich Smardzach. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z OSP Laski,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ