Strona główna Wieluń NIEBAWEM RUSZY PRZEBUDOWA JAGIEŁŁY W WIELUNIU

NIEBAWEM RUSZY PRZEBUDOWA JAGIEŁŁY W WIELUNIU

Powiat podpisał umowę z firmą Dorbud z Krzeczowa, na przebudowę ulicy Jagiełły w Wieluniu. Ta ważna arteria łączy strefę przemysłową z węzłem obwodnicy miasta oraz drogą krajową 45, prowadzącą dalej do drogi ekspresowej S8.

– Mieszkańcom są potrzebne chodniki, ścieżki rowerowe, bezpieczne przejścia dla pieszych – wymienia starosta wieluński Marek Kieler i dodaje, że wszystko to będzie robione w trakcie przebudowy ulicy Jagiełły w Wieluniu.
– To jest zasługa pana posła, wynik mobilizowania nas i zabiegania o te środki – zaznaczył dziękując posłowi za pomoc i zaangażowanie w sprawie.
Tuż po tym jak władze powiatu podpisały umowę z wykonawcą, o głos poprosił przedstawiciel społeczności lokalnej żywo zainteresowanej przebudową drogi.
– Nie wierzyłem w to, że tak szybko pójdzie. Dziękuję bardzo panowie – mówił do przedstawicieli powiatu oraz posła, Jarosław Dyja, mieszkaniec ulicy Jagiełły.
Wartość inwestycji po przetargu wynosi 13,5 miliona złotych. Powiat Wieluński uzyskał na to zadanie dofinansowanie w kwocie 12 milionów złotych z programu Polski Ład, edycja dla poprawy dostępności terenów inwestycyjnych.
Przebudowa ulicy Jagiełły to projekt, który jest uważany za kluczowy dla rozwoju tej części Wielunia. Wysoki koszt przebudowy związany jest z dostosowaniem drogi do ciężkiego ruchu. Ta droga jest często wykorzystywana przez ciężarówki do przemieszczania się do firm, gdzie planowane jest m.in. centrum obsługi klienta producenta naczep. Wszystkie wyprodukowane w Wieluniu naczepy będą opuszczać produkcję tą właśnie drogą.
– To zadanie jest ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców i osób podążających do pracy w strefie przemysłowej – zaznacza wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba.
– Przebudowa ulicy Jagiełły w Wieluniu to ważny krok na drodze do poprawy infrastruktury drogowej w tym regionie i ma szansę przyciągnąć nowych inwestorów oraz zwiększyć rozwój gospodarczy – podsumowuje wicestarosta Dziuba.
Przebudowany zostanie dwukilometrowy odcinek, w tym most. Dobudowany będzie szeroki chodnik. Prace związane z przebudową mają się rozpocząć wkrótce, a ukończenie inwestycji planowane jest na koniec 2023 roku.
W uroczystym podpisaniu umowy wziął udział poseł Paweł Rychlik, który mocno wspierał uzyskanie tego dofinansowania. Władze powiatu wieluńskiego uznają to jako duży sukces, ponieważ takie dofinansowanie uzyskały tylko trzy samorządy w województwie łódzkim.
– Chyba nikt nie wierzył, że ta inwestycja być tak szybko realizowana – zauważył parlamentarzysta z Wielunia.
– Gdy pojawiły się środki z Polskiego Ładu dla rozwoju stref przemysłowych, to zarówno starosta jak i jego zastępca zastanawiali się czy w ogóle powiat będzie mógł z tego programu skorzystać. Bo dotyczył on przede wszystkim dofinansowania głównie nowych terenów inwestycyjnych. Okazało się, że wpasowaliśmy się w ten program i powiat otrzymał środki, a teraz po korzystnym rozstrzygnięciu przetargu pozostaje czekać na realizację tego jakże ważnego zadania – podsumował poseł Rychlik.

Komenatrze

Polecamy!

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ