Strona główna Wieluń NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. "JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY"

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs. 

– Jestem bardzo szczęśliwy – mówi „Kulisom … ” młody kolarz.

Podczas wyścigu GP des Carreleurs czuł się znakomicie. Od samego startu wiedział, że może wygrać. Dobra taktyka całej drużyny pozwoliła kontrolować wyścig od startu do mety. Na ostatnich 30 kilometrach Adam zdecydował się na atak z peletonu.

– Wraz ze mną pojechało trzech rywali, jednak czułem, że jestem od nich, tego dnia, dużo mocniejszy – relacjonuje młody kolarz z Wielunia.

– Po 15 kilometrach wspólnej jazdy, kiedy peleton zbliżył się do nas na 20 sekund, podjąłem próby samotnego ataku, co jak się okazało było strzałem w dziesiątkę – uzupełnia.

Ostanie kilometry to dla Adama była już walka na całego, finalnie zakończona jego zwycięstwem.

Adam Kuś ściga się drugi sezon we Francji. Jeździ w ekipie Philippe Wagner Cycling Team. W barwach tego klubu, w ostatnim czasie, zajmował coraz wyższe miejsca w wyścigach. I tak np. w Prix Pelousey CIC Classic był szósty.

Jednak w wyścigu GP des Carreleurs, rozgrywanym na 24 rundach, o łącznym dystansie 136 km, Adam nie miał sobie równych. To dla niego pierwsze zwycięstwo na francuskiej szosie.

***

Kolejnym wyścigiem w kalendarzu Adama Kusia jest GP de St. Etienne Loire. I coś mi mówi, że znów będziemy o nim pisać!

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ