Strona główna Lututów NIETRZEŹWY 57-LATEK Z DŁUGĄ LISTĄ PRZEWINIEŃ

NIETRZEŹWY 57-LATEK Z DŁUGĄ LISTĄ PRZEWINIEŃ

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowej toyoty, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci z wieruszowskiej „drogówki”. Teraz 57-latek odpowie przed sądem. Ponadto zatrzymany w ogóle nie powinien kierować, ponieważ nie miał do tego wymaganych uprawnień. To jednak nie koniec przewinień tego mężczyzny. Przyjdzie mu też zapłacić mandat za przekroczenie dozwolonej prędkości.

We wtorek 14 marca, na ul. Piaski w Lututowie, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 20 km/h.

– Oprócz tego mężczyzna nie korzystał z pasów bezpieczeństwa oraz poruszał się pojazdem bez ważnych badań technicznych – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy KPP w Wieruszowie. – Podczas sprawdzania w policyjnych systemach, okazało się też, że nie posiadał uprawnień do kierowania.

To jednak nie koniec listy grzeszków 57-latka.

– Mundurowi podczas kontroli wyczuli od mężczyzny woń alkoholu – mówi dalej Piotr Siemicki. – Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Teraz oprócz wysokiej grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów, może grozić mu kara dwuletniego więzienia.

– Dodatkowo odpowie za popełnione wykroczenia – kończy rzecznik. – Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od auta.

Policjant przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym grozi kara do dwóch lat więzienia i że dodatkowo na sprawców tego przestępstwa sąd obligatoryjnie nakłada karę finansową oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Fot.: Elżbieta Wodecka (zdjęcie poglądowe)

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ