Strona główna Sokolniki NIEWYBUCH Z CZASÓW II WOJNY NA POSESJI W GMINIE SOKOLNIKI

NIEWYBUCH Z CZASÓW II WOJNY NA POSESJI W GMINIE SOKOLNIKI

Właściciel posesji w gminie Sokolniki, w trakcie wykonywania prac ziemnych, znalazł niewybuch. Niebezpieczne znalezisko najpewniej z okresu II wojny światowej zabezpieczył patrol saperski z Brzegu.

W poniedziałek, 27 lutego, w godzinach popołudniowych, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujawnionego niewybuchu. Dowiedzieli się, że niebezpieczne znalezisko jest na terenie jednej z posesji w gminie Sokolniki.

– Podczas prac ziemnych, właściciel posesji wykopał przedmiot przypominający pocisk moździerzowy – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie.

Na miejsce podjechał patrol policji, ściągnięto też pirotechnika. Do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej z Brzegu policjanci zabezpieczyli miejsce, przed dostępem osób postronnych. Pomimo upływu wielu lat niewybuch był „aktywny” i posiadał środek zapalający. Saperzy zabrali go i przewieźli na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

– Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewybuchy mogą być bardzo niebezpieczne – przestrzega przedstawiciel policji.

– Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Apelujemy o rozwagę i ostrożność w postępowaniu ze znalezionymi przedmiotami, które wyglądem przypominają niebezpieczne niewybuchy. W przypadku znalezienia takiego przedmiotu należy natychmiast powiadomić policjantów, którzy zabezpieczą miejsce zdarzenia. Rzeczy, które mogą być niebezpieczne, nie wolno dotykać, podnosić czy przenosić. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa przy tego typu znaleziskach, a także niewłaściwe postępowanie z nimi, wynikające z braku świadomości o grożącym niebezpieczeństwie, może doprowadzić nawet do śmierci – kończy Siemicki.

fot.: KPP Wieruszów

 

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ