Strona główna Sulmierzyce NO I POZAMIATANE... NOWY SPRZĘT W GMINIE SULMIERZYCE

NO I POZAMIATANE… NOWY SPRZĘT W GMINIE SULMIERZYCE

Już jest i grzecznie pracuje – mowa o nowoczesnej zamiatarce wielofunkcyjnej, jaką nabył sulmierzycki samorząd. Sprzęt znacznie przyśpieszy i usprawni prace porządkowe na terenie gminy.

Dotychczas zamiatanie ulic, chodników i placów, odbywało się na terenie gminy Sulmierzyce ręcznie. Ekipa sprzątająca musiała nieźle się namachać, żeby ogarnąć tak duży teren. Władze, dbając o wizerunek gminy, chcą aby na jej terenie było mówiąc wprost – czysto. Utrzymanie tego statusu teraz ma być dużo łatwiejsze.

W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zakupiono zamiatarkę Hako Citymaster 650, która będzie służyła zarówno do letniego jak i zimowego utrzymania czystości na terenie gminy Sulmierzyce.

– Zakupione urządzenie służyło będzie do zamiatania dróg, chodników, jak i również do koszenia terenów zielonych w okresie letnim – mówi Anna Bartosik, kierownik referatu inwestycji Urzędu Gminy w Sulmierzycach.

– Zimą zamiatarka będzie pełniła rolę pługa, odśnieżając chodniki – zaznacza Bartosik, dodając, że maszyna może być wykorzystywana także jako posypywarka soli i piasku.

Na nowoczesną zamiatarkę gmina wydała niespełna 450 tys. zł. Dostawcą urządzenia jest firma HAKO POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

A tak uzasadnia zakup nowego sprzętu wójt gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek:

– Chodziło nam o to, aby usprawnić i przyśpieszyć pewne czynności związane z utrzymaniem porządku na terenie gminy. Przede wszystkim chcemy uniezależnić realizację niektórych prac od dużej liczby pracowników – tłumaczy włodarz i dodaje, że zakupiony sprzęt jest wieloczynnościowy, służy zarówno do zamiatania, jak i koszenia, a także odśnieżania i posypywania solą i piaskiem.

Nowy sprzęt dotarł do Sulmierzyc w piątek, 1 lipca. Póki co jest wykorzystywany przy porządkowaniu nieruchomości i obiektów należących do gminy.

Na zdjęciu: Nowoczesna zamiatarka przyjechała do Sulmierzyc w piątek, 1 lipca. Sprzęt wójtowi gminy Gabrielowi Orzeszkowi i pracownikowi gminy Pawłowi Dłubakowi, przekazała Marta Tour

fot.: Sławomir Rajch

Komenatrze

Polecamy!

ZIGNOROWAŁ SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

W sobotę (28 stycznia) na skrzyżowaniu ulic Sieradzkiej i Głowackiego w Wieluniu doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Z informacji przekazanych przez służby...

41-LATKA NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA. SĄ DWIE POSZKODOWANE

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło 31 stycznia, po godz. 7:00, na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego z ulicą Mickiewicza w Działoszynie. Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD POD WPŁYWEM THC. TO NIE KONIEC JEGO KŁOPOTÓW!

W sobotni wieczór (28 stycznia) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli samochód, kierowany przez 26-letniego mieszkańca powiatu lublinieckiego. W trakcie procedur policjanci...

DWÓCH PIJANYCH KIEROWCÓW ZATRZYMANYCH DZIEŃ PO DNIU

Surowych wyroków mogą się spodziewać mężczyźni, którzy postanowili kierować wozami po spożyciu alkoholu. 43-latek został zatrzymany 28 stycznia w Józefowie (gm. Czastary). Przewoził wtedy...

ON ODPOWIE ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW, ONA ZA HANDEL NIMI

Wieluńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który miał przy sobie narkotyki. Zatrzymali również 41-letnią kobietę, która mu je sprzedawała. Oboje usłyszeli już zarzuty z ustawy o...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ