Strona główna Sulmierzyce NO I POZAMIATANE... NOWY SPRZĘT W GMINIE SULMIERZYCE

NO I POZAMIATANE… NOWY SPRZĘT W GMINIE SULMIERZYCE

Już jest i grzecznie pracuje – mowa o nowoczesnej zamiatarce wielofunkcyjnej, jaką nabył sulmierzycki samorząd. Sprzęt znacznie przyśpieszy i usprawni prace porządkowe na terenie gminy.

Dotychczas zamiatanie ulic, chodników i placów, odbywało się na terenie gminy Sulmierzyce ręcznie. Ekipa sprzątająca musiała nieźle się namachać, żeby ogarnąć tak duży teren. Władze, dbając o wizerunek gminy, chcą aby na jej terenie było mówiąc wprost – czysto. Utrzymanie tego statusu teraz ma być dużo łatwiejsze.

W wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zakupiono zamiatarkę Hako Citymaster 650, która będzie służyła zarówno do letniego jak i zimowego utrzymania czystości na terenie gminy Sulmierzyce.

– Zakupione urządzenie służyło będzie do zamiatania dróg, chodników, jak i również do koszenia terenów zielonych w okresie letnim – mówi Anna Bartosik, kierownik referatu inwestycji Urzędu Gminy w Sulmierzycach.

– Zimą zamiatarka będzie pełniła rolę pługa, odśnieżając chodniki – zaznacza Bartosik, dodając, że maszyna może być wykorzystywana także jako posypywarka soli i piasku.

Na nowoczesną zamiatarkę gmina wydała niespełna 450 tys. zł. Dostawcą urządzenia jest firma HAKO POLSKA Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

A tak uzasadnia zakup nowego sprzętu wójt gminy Sulmierzyce Gabriel Orzeszek:

– Chodziło nam o to, aby usprawnić i przyśpieszyć pewne czynności związane z utrzymaniem porządku na terenie gminy. Przede wszystkim chcemy uniezależnić realizację niektórych prac od dużej liczby pracowników – tłumaczy włodarz i dodaje, że zakupiony sprzęt jest wieloczynnościowy, służy zarówno do zamiatania, jak i koszenia, a także odśnieżania i posypywania solą i piaskiem.

Nowy sprzęt dotarł do Sulmierzyc w piątek, 1 lipca. Póki co jest wykorzystywany przy porządkowaniu nieruchomości i obiektów należących do gminy.

Na zdjęciu: Nowoczesna zamiatarka przyjechała do Sulmierzyc w piątek, 1 lipca. Sprzęt wójtowi gminy Gabrielowi Orzeszkowi i pracownikowi gminy Pawłowi Dłubakowi, przekazała Marta Tour

fot.: Sławomir Rajch

Komenatrze

Polecamy!

CENY PRĄDU ZAMROŻONE

W czwartek, 29 września, sejm przyjął uchwałę, dzięki której ceny energii elektrycznej dla gospodarstw domowych zostaną zamrożone na poziomie z roku 2022. Będą obowiązywały...

II LO I I LO W PÓŁFINAŁACH WOJEWÓDZKICH

27 września na obiektach sportowych II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu  odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego szkół ponadpodstawowych w drużynowej lidze lekkoatletycznej w ramach Licealiady...

PAMIĘTACIE JESZCZE …

Czy pamiętacie jeszcze festyn rekreacyjny, który odbył się w czerwcu w Skomlinie? Jeśli zapomnieliście, to możecie sobie przypomnieć, oglądając relację zdjęciową. A jeśli was...

ODGRYZŁA SĄSIADCE KAWAŁEK UCHA. 31-LATCE GROZI WIĘZIENIE

Koleżanki najpierw spożywały razem alkohol, a potem jedna oskarżyła drugą, że ukradła jej pieniądze. 31-latka rzuciła się na sąsiadkę i odgryzła jej kawałek ucha. Usłyszała...

ZŁODZIEJEM ROWERU OKAZAŁ SIĘ POSZUKIWANY 61-LATEK

Przyznał się do kradzieży roweru. Przy okazji okazało się, że jest poszukiwany przez policję. Musi odbyć zaległą karę pozbawienia wolności, a dodatkowo za kradzież...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ