Strona główna Rząśnia NOWY URZĄD OFICJALNIE OTWARTY

NOWY URZĄD OFICJALNIE OTWARTY

W czwartek, 30 września, miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku Urzędu Gminy w Rząśni przy ul. 1 Maja 37. Nie obyło się bez przecięcia wstęgi, a także poświęcenia przez księdza biskupa Andrzeja Przybylskiego.

Na zaproszenie wójta gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyka, w imprezie uczestniczyli przedstawiciele samorządu wojewódzkiego, na czele z Iwoną Koperską, przewodniczącą Sejmiku Województwa Łódzkiego. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili m.in.: poseł na Sejm VIII kadencji Krzysztof Ciebiada, samorządowcy z gmin sąsiednich, przewodniczący Rady Gminy Rząśnia Jarosław Popławski oraz radni Rady Gminy Rząśnia obecnej i poprzedniej kadencji, sołtysi, proboszczowie parafii z terenu gminy, komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie, wykonawcy i projektanci budynku wraz z główną projektantką Bożenę de Bończa, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, dyrektorzy szkół z terenu gminy oraz skarbnik gminy Rząśnia Agnieszka Jura i sekretarz Aldona Nagodzińska- Sadek wraz z kierownikami referatów i pracownikami Urzędu Gminy w Rząśni.

Gościom krótko zaprezentowano historię budowy budynku, genezę jego powstania oraz opis zastosowanych w nim – czasem bardzo nowoczesnych, a przede wszystkim proekologicznych – rozwiązań.

Głos zabrał gospodarz obiektu wójt Gminy Rząśnia Tomasz Stolarczyk. Wójt podkreślał w swym krótkim przemówieniu rolę współpracy samorządów i sfery rządowej na wszystkich szczeblach w tego rodzaju przedsięwzięciach, kładąc szczególny nacisk na konieczność wspólnego zgodnego, bezkonfliktowego działania na rzecz lokalnych społeczności.

Nastąpiło też uroczyste przecięcie wstęgi, będące symbolem otwarcia budynku.

Po części oficjalnej odbyła się krótka prezentacja wnętrza budynku oraz słodki poczęstunek przygotowany z lokalnych produktów.

Nowy urząd zlokalizowany jest na działce, gdzie powierzchnia parkingowa, której dotychczas brakowało, stanowi 1100 m2.  Obiekt o kubaturze ponad 8. 597 m3 ma powierzchnię użytkową 1950 m2 .

Powstał w systemie budownictwa pasywnego, jest nowoczesny i w pełni  dostosowany  do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób ze szczególnymi potrzebami. Budynek ma 35  pomieszczenia biurowe, zaplecza socjalne i sanitarne, ciągi komunikacyjne, dwie sale konferencyjne, nowoczesne archiwum zakładowe. Zapewnia komfortowe warunki pracy i obsługę mieszkańców.

Powstanie budynku było możliwe dzięki wysokiemu dofinansowaniu  ze środków zewnętrznych w kwocie 7 milionów 250 tys. zł, które udało się  wówczas pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego i było jednym z najwyższych kwot dofinansowania na tego typu projekty – o czym w swym wystąpieniu wspominała przewodnicząca Sejmiku Województwa Łódzkiego Iwona Koperska.

Komentarze

Polecamy!

POTRĄCENIE KOBIETY Z DZIECKIEM

Dziś wieczorem (24 października) w Wieruszowie na ul. Wrocławskiej doszło do wypadku. Kobieta z dzieckiem została potrącona przez samochód. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala....

NALEŚNIKI TRUSKAWKOWE poleca Sonja Sobczak z Wielunia

składniki na ciasto: 2 szklanki mąki tortowej 1 szklanka mleka 2% 1 szklanka wody mineralnej 3 jajka 4 łyżki oleju roślinnego 1 łyżka cukru ...

ZAATAKOWAŁ NOŻEM ŻONĘ I ZNAJOMEGO. KOBIETA ZMARŁA

50-latek z powiatu sieradzkiego został zatrzymany przez policję. Jest podejrzany o zabicie żony oraz usiłowanie zabójstwa znajomego. Do tragedii doszło w mieszkaniu małżonków w...

Pasowani na pełnoprawnych uczniów podstawówki

W czwartek, 21 października, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Wierzchlesie świętowała przyjęcie do uczniowskiego grona nowego narybku. Urządzono bowiem uroczystość ślubowania uczniów klas...

Z prawdziwym pożarem też sobie poradzą

15 października strażacy z Ożarowa przeprowadzili manewry na terenie parku i zabytkowego dworku. Druhowie sprawdzali swoją gotowość na wypadek wystąpienia różnych zagrożeń. Przećwiczono alarmowanie jednostki...
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ