Strona główna Wieruszów DŹGNĄŁ SIOSTRĘ KILKANAŚCIE RAZY. GROZI MU DOŻYWOCIE

DŹGNĄŁ SIOSTRĘ KILKANAŚCIE RAZY. GROZI MU DOŻYWOCIE

W czwartek rano, 17 listopada, w jednym z bloków przy ul. Fabrycznej w Wieruszowie doszło do dramatycznych scen. 43-letni mężczyzna zadał kilkanaście ciosów kuchennymi nożami swojej 51-letniej siostrze. Ciężko ranną kobietę przetransportowano śmigłowcem do szpitala, gdzie lekarze uratowali jej życie. Napastnik został już aresztowany. Odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że doszło do tego w czasie domowej kłótni, którą mężczyzna wszczął ze swoją siostrą oraz 75-letnią matką.

– Zebrane do tej pory dowody, wskazują, że podczas awantury, zadał on kilkanaście ciosów nożami kuchennymi swojej siostrze – informuje asp. Piotr Siemicki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. – Spowodował liczne obrażenia kobiety w okolicy szyi, klatki piersiowej i brzucha, realnie zagrażające jej życiu i zdrowiu. Na miejscu przestępstwa policjanci wykonali oględziny, zabezpieczając noże, którymi posłużył się napastnik oraz inne ślady. Wykonali także szereg czynności procesowych.

Funkcjonariusze ustalili również, że 43-latek zaatakował także matkę i uderzył ją kilkakrotnie ręką w głowę. Starsza pani trafiła do szpitala na obserwację.

Mundurowi szybko zatrzymali napastnika. Pobrano od niego krew na zawartość alkoholu oraz środków odurzających i psychotropowych w organizmie. Agresywny mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu za to nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Wieruszowscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie (2)

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ