Strona główna Sulmierzyce OJCIEC I SYN WSPÓLNIE HODUJĄ GOŁĘBIE

OJCIEC I SYN WSPÓLNIE HODUJĄ GOŁĘBIE

 Przemysław i Bartłomiej Komór swoją przygodę z hodowlą gołębi pocztowych rozpoczęli w 2018 roku, od tego czasu ich gołębnik bardzo się rozwinął i na ten moment liczy już ponad 115 sztuk, a ta liczba wciąż rośnie. 

Pasją do gołębi Przemysław zaraził się od swojego syna Bartka, który od najmłodszych lat interesował się hodowlą drobiu ozdobnego.

– Gdy kupiliśmy pierwsze gołębie pocztowe, to nasz gołębnik znajdował się na strychu.- zaznacza Przemysław Komór.
– Wtedy również postanowiliśmy zapisać się do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. – dodaje.
Hodowla Komór Team jest członkiem oddziału Sulmierzyce 0496 i na ten moment może pochwalić się dobrymi wynikami oraz sukcesami.
– W 2022 roku zdobyliśmy tytuł mistrza w kategorii „Gołębie Roczne” w okręgu Częstochowa, w którego skład wchodzi około tysiąc hodowców. – przyznaje Komór.
Na sukcesy na pewno duży wpływ ma profesjonalne podejście Przemysława, który hoduje gołębie w świetnych warunkach i ciągle udoskonala swój gołębnik.
– W tym roku sami zrobiliśmy cele samoczyszczące na taśmach oraz ruszta, dlatego nie musimy już poświęcać tyle czasu na sprzątanie. – stwierdza.
Hodowcy z Sulmierzyc nie planują spocząć na laurach i chcą w dalszym stopniu rozwijać swoją pasję.
– W zeszłym roku, dzięki współpracy z hodowlą Morel Team, wymieniliśmy praktycznie wszystkie gołębie rozpłodowe, co miejmy nadzieję, poskutkuje dobrymi wynikami. – podsumował Przemysław Komór.
Komenatrze

Polecamy!

WYSOKIE TRAWY PRZY DROGACH ZMORĄ KIEROWCÓW

Okazuje się, że również wiosna potrafi zaskoczyć naszych drogowców, a to za sprawą bardzo szybko rosnących w tym czasie traw. Kierowcy narzekają na zarośnięte...

KWIETNE DYWANY NA BOŻE CIAŁO W WIEWCU

Uczniowie klas IV-VIII zaangażowali się w przygotowanie kwietnych dywanów, które są prawdziwym rarytasem kulturowym w naszej okolicy. Dziś w Boże Ciało, jedno z większych świąt...

PROWADZIŁ SAMOCHÓD Z CZTEREMA PROMILAMI

W poniedziałek (5 czerwca) funkcjonariusze kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 79 km/h. Podczas rozmowy policjanci...

4000 ZŁOTYCH MANDATU DLA PIJANEGO ROWERZYSTY

W poniedziałek (5 czerwca) na drodze wojewódzkiej nr 482 doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Sytuacja miała miejsce w Łasku na ul. Warszawskiej....

DWÓR W OŻAROWIE WRÓCIŁ DO DAWNEGO WYGLĄDU

  Po ponad dwóch latach renowacji, Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie znów udostępniane jest zwiedzającym. Mogą oni zobaczyć, jak dużo w trakcie tych prac tu...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ