Strona główna Działoszyn ORĘDOWNICZKA JANA PAWŁA II. POSŁANKA WRACA DO GRY

ORĘDOWNICZKA JANA PAWŁA II. POSŁANKA WRACA DO GRY

Po długiej przerwie, w regionie znów uaktywniła się parlamentarzystka spod Działoszyna. Beata Mateusiak-Pielucha zaprosiła przedstawicieli mediów na konferencję prasową. I choć miała ona dotyczyć stabilności finansów publicznych, to zdominował ją temat obrony papieża Polaka. Posłanka, trzymając obraz ze świętym Janem Pawłem II, mówiła tak: – Zwracam się do ludzi wierzących i niewierzących, do ludzi wszystkich opcji politycznych (…) Wzywamy wszystkich Polaków, jako Polacy, do obrony jednego z największych i najwybitniejszych Polaków w naszej historii.

Po głośnym i kontrowersyjnym reportażu TVN „Fanciszkańska 3” o Janie Pawle II, w przestrzeni publicznej zawrzało. Doszło nawet do tego, że w Sejmie RP przyjęto uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia papieża Polaka.

Materiał dowodził, że zarówno jako Ojciec Święty, jak i jeszcze jako metropolita krakowski, Karol Wojtyła, miał rzekomo tuszować sprawy molestowania nieletnich w Kościele i być pobłażliwym wobec pedofilów w sutannach.

Tak mocne oskarżenia nie mogły pozostać bez echa. I nie pozostały. Także w naszym regionie rozgorzała dyskusja na temat świętego. W jego obronie stanęła poseł Beata Mateusiak-Pielucha, która występując zaznaczyła, że robi to nie jako przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości, ale przede wszystkim jako Polka.

– Gdyby nie taki człowiek jak Jan Paweł II nie żyli byśmy w takiej Polsce – przekonywała podczas konferencji, którą zwołała w Starostwie Powiatowym w Pajęcznie.

– Są różne momenty w życiu parlamentarzysty, ale to było wydarzenie wielkiego formatu – oceniła przyjęcie uchwały sejmu w sprawie obrony Jana Pawła II.

– Przepraszam, że się wzruszyłam, ale to jest naprawdę wyjątkowa postać. Ja jeździłam na jego spotkania i jeździli wtedy wszyscy. I moje koleżanki, zupełnie niewierzące, przyjeżdżały do Częstochowy, żeby się z nim spotkać – wspominała.

Posłanka apelowała do przedstawicieli mediów:

– Nie dajmy sobie odebrać ostatnich autorytetów, które nas łączą. (…) Nie dajmy szargać imienia papieża na podstawie esbeckich materiałów, niesprawdzonych. Nawet esbecja, nie opublikowała ich nawet w czasie gdy był papieżem, kiedy zwalczano go na wszystkie możliwe sposoby. A teraz nagle, po tylu latach, jakieś esbeckie materiały, wyciągnięte przez holenderskiego dziennikarza, który od lar walczy z Kościołem w Polsce, są podstawą do ogólnoświatowej nagonki, wychodzącej z Polski, przeciwko naszemu papieżowi. (…) Kiedy Karol Wojtyła rządził w Krakowie, zabijano księży, wlewano wódkę w usta zamordowanych księży, podrzucano pornografię Popiełuszce. To wszystko było w gazetach – mówiła poseł Beata Mateusiak-Pielucha, stawiając pytanie dlaczego nie ujawniono tych materiałów kiedy papież żył, bo wówczas mógłby się bronić.

Parlamentarzystka z pajęczańskiego ubolewa nad tym, że nie przeprowadzono dekomunizacji i nie rozliczono wszystkich tajnych współpracowników w kościele, na uczelniach i w środowisku dziennikarzy.

– Jestem za oczyszczeniem wszystkich archiwów. Wtedy by może nasze życie polityczne się oczyściło podsumowała.

fot.: Magdalena Lizurej

Komenatrze

Polecamy!

REMONT REMIZY W DĘBOWCU

W sobotę, 27 maja, rozpoczęły się prace modernizacyjne w strażnicy należącej do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębowcu. Swoją pomoc zaoferowało wielu druhów, a także...

OKŁADAŁ 39-LATKA DREWNIANĄ BELKĄ. ODPOWIE ZA CIĘŻKIE USZKODZENIE CIAŁA

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na jednej z ulic w Sokolnikach zaatakował 39-latka. Kilka razy uderzał go po całym ciele drewnianą belką. Napastnik już...

SAMORZĄDOWCY RYWALIZOWALI W STRZELECTWIE SPORTOWYM

W piątek, 26 maja, w Gminnej Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach odbyła się Spartakiada Władz Samorządowych Województwa Łódzkiego w strzelectwie sportowym, której organizatorem jest Wojewódzkie...

PĘDZIŁ BMW, NIE WYROBIŁ NA ZAKRĘCIE I UDERZYŁ W INNY POJAZD

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w piątek, 26 maja, na drodze w Sadowcu Wrzosach. Zderzyły się tutaj osobowe BMW oraz dostawczy bus mercedes. Na...

UKRADŁ SAMOCHÓD… BO NIE CHCIAŁ WRACAĆ PIESZO. BYŁ PIJANY!

W minioną niedzielę (21 maja) policjanci z Komisariatu Policji w Zelowie interweniowali w sprawie 23-latka, który według zgłoszenia miał przyjechać samochodem na jedną z...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ