Strona główna Mokrsko ORKIESTRA ZNÓW BŁYSNĘŁA KLASĄ

ORKIESTRA ZNÓW BŁYSNĘŁA KLASĄ

Niedziela 8 stycznia była dla Orkiestry Dętej OSP Słupsko bardzo pracowita. Najpierw grała ona na mszach świętych w kościołach w Krzyworzece i Mokrsku, a wieczorem zaprosiła mieszkańców swojej miejscowości na koncert świąteczny. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem, a całkiem pokaźna sala miejscowej remizy była pełna.

Orkiestra zagrała w czasie koncertu kilkanaście utworów. Wśród nich zdecydowanie przeważały tradycyjne polskie kolędy, ale były również pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej z innych krajów. Muzykom towarzyszyły wokalistki Paulina Zimoch i Aneta Urbańska.

Koncert prowadził kapelmistrz Damian Janas. Mówił on o tradycji śpiewania kolęd, ich historii, ale także o samej orkiestrze, przedstawiając jej dorobek i zamierzenia na najbliższą przyszłość. Zespół ma już długą historię, ale w obecnym składzie gra od około 2,5 roku, kiedy został reaktywowany. Jego prowadzący postawił wówczas na kształcenie młodych adeptów.

– To, na czym nam najbardziej teraz zależy i bez czego ta orkiestra nie może trwać, to są wasze dzieci i wnuczęta, których tu potrzebujemy – zwrócił się do słuchaczy Damian Janas. – Dlatego też, gdy wrócicie do domów, zapraszajcie, proponujecie im i przyprowadzajcie każdego, kto po szkole chciałby spędzić u nas wolny czas bez komputerów i telefonów.

Ubiegły rok dla tej młodej orkiestry był bardzo owocny. Dała 20 koncertów, wspólnie z orkiestrą z Wierzchlasu zorganizowała piknik rodzinny i dwukrotnie uczestniczyła w warsztatach muzycznych – w maju w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim, a w grudniu w Domu Seniora w Załęczu Małym.

Bieżący rok zapowiada się również bardzo pracowicie, ale i atrakcyjnie. Oprócz normalnych prób, zespół planuje także zorganizowanie tradycyjnego już pikniku rodzinnego. Ma też swoje marzenie.

– Dostaliśmy zaproszenie nad morze, na festiwal orkiestr dętych do Gniewina – mówił kapelmistrz. – Jesteśmy zdecydowani tam pojechać, ale problem tkwi w transporcie.

Dlatego muzycy postanowili poszukać środków na ten wyjazd. W trakcie koncertu w sali ustawiona była duża trąba, do której słuchacze mogli wrzucać swoje datki.

– Wierzę mocno, że poprzez koncertowanie i wsparcie ludzi dobrej woli, uda nam się te cele osiągnąć i zrealizować wszystko to, co chcemy w tym roku zrobić – powiedział pełen optymizmu kapelmistrz Janas.

Fot.: Elżbieta Wodecka

Komenatrze

Polecamy!

Z TALLINA WRÓCIŁ Z MEDALEM. ĆWICZY W STRZELNICY SPORTOWEJ W SULMIERZYCACH

Wiktor Blada z Wolicy w gminie Kleszczów, wrócił z Mistrzostw Europy z brązowym medalem. Wywalczył go w kategorii juniorzy, wraz z dwójką kolegów, startując w konkurencji pistolet pneumatyczny na 10 m. To wielki sukces młodego pistoleciarza, na co dzień szlifującego swoje umiejętności na Strzelnicy Sportowej w Sulmierzycach.

SOŁTYSI DOCENIENI ZA TRUD I ZAANGAŻOWANIE

O tym, że sołtysi pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności nikogo przekonywać nie trzeba. Wie to również i bardzo docenia ich zaangażowanie wójt...

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA, SKASOWAŁ WÓZ

Do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych doszło 31 marca, w Pajęcznie, na skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Okólną. Na szczęście nikt nie odniósł...

POWOŁALI MDP I DYSKUTOWALI O ORGANIZACJI JUBILEUSZU JEDNOSTKI

W całym regionie odbywają się walne zebrania sprawozdawcze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Takowe miało miejsce także w Makowiskach, w gminie Pajęczno. Zarząd wraz z członkami...

WJECHAŁ NA TORY, GDY PODNOSIŁY SIĘ ROGATKI. ZAPŁACI WYSOKI MANDAT!

Niecierpliwość nie popłaca! Przekonał się o tym 68-letni kierowca w Oleśnie, który zignorował sygnalizator świetlny i wjechał na przejazd kolejowy, gdy podnosiły się rogatki....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ