Strona główna Wiadomości z regionu Oszuści naciągnęli mężczyznę na kilkadziesiąt tysięcy

Oszuści naciągnęli mężczyznę na kilkadziesiąt tysięcy

Jeden z mieszkańców powiatu wieluńskiego będzie musiał spłacić kredyt, który trafił na konto przestępców.  Mężczyzna dał  się nabić w butelkę naciągaczowi, podającemu się za doradcę finansowego.

O sprawie informują wieluńscy mundurowi, ostrzegając przed przestępcami i opisując schemat działania oszustów.

– Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy finansowej – relacjonuje st.asp Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– W trakcie rozmowy poinformował swojego rozmówcę, że na koncie, prowadzonym na jego nazwisko, znajdują się bitcoiny. Następnie zaoferował swoją pomoc przy wypłacie środków z kryptowalut na konto osobiste. Jednocześnie warunkiem koniecznym do uzyskania tych środków było posiadanie odpłatnej licencji, w uzyskaniu której zaoferował pomoc. Jest to narzędzie  umożliwiające zdalne sterowanie systemem komputera.

– Po jego zainstalowaniu, kolejno proszony był o zalogowanie się na swoje konto bankowe i w jego imieniu zostały złożony wniosek do banku o udzielenie pożyczki – podaje policjantka.

– W rzeczywistości to oprogramowanie umożliwiło oszustom dostęp do komputera i możliwość jego przejęcia. Pieniądze z udzielonej pożyczki, zgodnie z instrukcją, pokrzywdzony przelał na wskazane przez oszusta konto. W ten sposób stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyzna  zorientował się, że padł ofiarą sprytnych oszustów dopiero po jakimś czasie, kiedy „doradca” przestał się z nim kontaktować.

– Apelujemy o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa w sieci – kwituje asp. Grela.

–  Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanym przez przestępców. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.

 

Komenatrze

Polecamy!

PRZEDSZKOLAKI PIŁKĘ KOPALI

W Szkole Podstawowej w Konopnicy 5 czerwca został zorganizowany Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Przedszkolaków. W zawodach wystąpiło osiem drużyn.  Pierwszą powiatową imprezę sportową dla przedszkolaków...

WIELU MIESZKAŃCÓW WIELUNIA WZIĘŁO UDZIAŁ W PROCESJI Z OKAZJI BOŻEGO CIAŁA

8 czerwca obchodzona była w tym roku w kościele katolickim Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem.  Głównym punktem obrzędowym jest...

PROCESJA BOŻEGO CIAŁA W STRÓŻY (ZDJĘCIA)

W czwartek, 8 czerwca, obchodziliśmy Boże Ciało, czyli jedno z ważniejszych świąt dla katolików. Z tej okazji w parafii św. Kazimierza w Stróży odbyła...

W ANTYRZĄDOWYM PROTEŚCIE WZIĘŁY UDZIAŁ SETKI TYSIĘCY LUDZI. NIE ZABRAKŁO MIESZKAŃCÓW ZIEMI WIELUŃSKIEJ

4 czerwca, w Warszawie, odbył się marsz, zorganizowany przez lidera opozycji, Donalda Tuska. Frekwencja prawdopodobnie zaskoczyła nawet organizatorów. W wydarzeniu wzięły udział setki tysięcy...

BYŁ NIETRZEŹWY. UDERZYŁ W LATARNIĘ ULICZNĄ

28-letni kierowca audi uderzył w latarnię uliczną znajdującą się przy ulicy Nowej w Wieruszowie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 5 czerwca przed godz. 23....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ