Strona główna Wiadomości z regionu Oszuści naciągnęli mężczyznę na kilkadziesiąt tysięcy

Oszuści naciągnęli mężczyznę na kilkadziesiąt tysięcy

Jeden z mieszkańców powiatu wieluńskiego będzie musiał spłacić kredyt, który trafił na konto przestępców.  Mężczyzna dał  się nabić w butelkę naciągaczowi, podającemu się za doradcę finansowego.

O sprawie informują wieluńscy mundurowi, ostrzegając przed przestępcami i opisując schemat działania oszustów.

– Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy finansowej – relacjonuje st.asp Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– W trakcie rozmowy poinformował swojego rozmówcę, że na koncie, prowadzonym na jego nazwisko, znajdują się bitcoiny. Następnie zaoferował swoją pomoc przy wypłacie środków z kryptowalut na konto osobiste. Jednocześnie warunkiem koniecznym do uzyskania tych środków było posiadanie odpłatnej licencji, w uzyskaniu której zaoferował pomoc. Jest to narzędzie  umożliwiające zdalne sterowanie systemem komputera.

– Po jego zainstalowaniu, kolejno proszony był o zalogowanie się na swoje konto bankowe i w jego imieniu zostały złożony wniosek do banku o udzielenie pożyczki – podaje policjantka.

– W rzeczywistości to oprogramowanie umożliwiło oszustom dostęp do komputera i możliwość jego przejęcia. Pieniądze z udzielonej pożyczki, zgodnie z instrukcją, pokrzywdzony przelał na wskazane przez oszusta konto. W ten sposób stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyzna  zorientował się, że padł ofiarą sprytnych oszustów dopiero po jakimś czasie, kiedy „doradca” przestał się z nim kontaktować.

– Apelujemy o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa w sieci – kwituje asp. Grela.

–  Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanym przez przestępców. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.

 

Komenatrze

Polecamy!

UPODOBAŁ SOBIE BUDOWLANE MARKETY

Pracownicy jednego z marketów budowlanych w Sieradzu schwytali złodzieja. Zamiast w koszyku, zdejmowane z półek towary umieszczał w torbie. Jego łupem padły narzędzia, elektronarzędzia...

STRAŻACY ŚWIĘTOWALI

W komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Wieluniu zorganizowano dziś, 27 maja, coroczne święto strażaków. Uroczystość została połączona z obchodami 30-lecia PSP. Była to też...

KAŻDA ZŁOTÓWKA RATUJE KUBUSIA

Historię Kubusia Szwagruka, który urodził się z ciężką wadą serca, opisywaliśmy już na łamach ,,Kulis…”. Trzylatek z gm. Nowa Brzeźnica wymaga pilnej operacji, ratującej...

MNIE DZIECIŃSTWO ZABRAŁA WOJNA

Pan Marian Majtyka niedawno ukończył 85 lat. Z tego całego okresu najtrudniejsze było dzieciństwo. Przypadło ono na czas drugiej wojny światowej, ale wspomnienia o...

PRAKTYKANT OKAZAŁ SIĘ ZŁODZIEJEM

Policjanci z Kępna zatrzymali 18-latka, który podejrzany jest o kradzież narzędzi i części samochodowych na szkodę swojego pracodawcy. Mundurowi odzyskali część skradzionych przez młodego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ