Strona główna Wiadomości z regionu Oszuści naciągnęli mężczyznę na kilkadziesiąt tysięcy

Oszuści naciągnęli mężczyznę na kilkadziesiąt tysięcy

Jeden z mieszkańców powiatu wieluńskiego będzie musiał spłacić kredyt, który trafił na konto przestępców.  Mężczyzna dał  się nabić w butelkę naciągaczowi, podającemu się za doradcę finansowego.

O sprawie informują wieluńscy mundurowi, ostrzegając przed przestępcami i opisując schemat działania oszustów.

– Do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna podający się za przedstawiciela firmy finansowej – relacjonuje st.asp Katarzyna Grela, rzecznik prasowy KPP w Wieluniu.

– W trakcie rozmowy poinformował swojego rozmówcę, że na koncie, prowadzonym na jego nazwisko, znajdują się bitcoiny. Następnie zaoferował swoją pomoc przy wypłacie środków z kryptowalut na konto osobiste. Jednocześnie warunkiem koniecznym do uzyskania tych środków było posiadanie odpłatnej licencji, w uzyskaniu której zaoferował pomoc. Jest to narzędzie  umożliwiające zdalne sterowanie systemem komputera.

– Po jego zainstalowaniu, kolejno proszony był o zalogowanie się na swoje konto bankowe i w jego imieniu zostały złożony wniosek do banku o udzielenie pożyczki – podaje policjantka.

– W rzeczywistości to oprogramowanie umożliwiło oszustom dostęp do komputera i możliwość jego przejęcia. Pieniądze z udzielonej pożyczki, zgodnie z instrukcją, pokrzywdzony przelał na wskazane przez oszusta konto. W ten sposób stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyzna  zorientował się, że padł ofiarą sprytnych oszustów dopiero po jakimś czasie, kiedy „doradca” przestał się z nim kontaktować.

– Apelujemy o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa w sieci – kwituje asp. Grela.

–  Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Nie ulegajmy złudnym wizjom dużego i szybkiego zysku oferowanym przez przestępców. Tylko rozsądek i rozwaga mogą uchronić nas przed staniem się ofiarą naciągaczy.

 

Komenatrze

Polecamy!

UKRADŁ PIŁĘ SPALINOWĄ I WSTAWIŁ JĄ DO LOMBARDU

44-latek ukradł pilarkę spalinową z ciągnika rolniczego. Skradziony sprzęt o wartości 2500 złotych, zlodziej wstawił do lombardu. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskana...

PRÓBUJĄ WYŁUDZIĆ DANE

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Działoszynie ostrzegają przed oszustami. Do urzędników docierają informacje od mieszkańców, którym podejrzana „fundacja” ma oferować pomoc w wypełnieniu wniosków o...

PRZYWITALI NOWY ROK KONCERTOWO

W czwartek, 29 września, w wieluńskim Kino-Teatrze Syrena odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku, działającego przy Wieluńskim Domu Kultury. Otwarcie zimowego...

WYPADEK SZKOLNEGO AUTOBUSU

Jeszcze trwają czynności policjantów na miejscu zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. W kraksie zostało rannych ośmioro uczniów. Na szczęście ich obrażeni nie są groźne. Jak...

STADO BYKÓW STRATOWAŁO ROLNIKA! MĘŻCZYZNY NIE UDAŁO SIĘ URATOWAĆ

Agresywne byki stratowały małżeństwo zajmujące się gospodarstwem rolnym. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Niestety, mimo błyskawicznej akcji służb...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ