Strona główna Bełchatów OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona do produkcji przypraw. A proceder wyglądał tak: mężczyźni wywozili pełnowartościową gorczycę, a umówieni z nimi nabywcy, płacili za nią jak za odpady.

– Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy policji ustalili, że na terenie jednej z firm działających na terenie powiatu dochodzi do oszustwa – mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Z ustaleń wynikało, że w przestępczy proceder zamieszani są pracownicy firmy oraz jej klienci. Przestępstwo miało polegać na odsprzedawaniu pełnowartościowych ziaren gorczycy po cenach znacznie niższych, odpowiadających wartości towaru odpadowego.

– Wczesnym rankiem 28 czerwca 2022 roku policjanci pojechali sprawdzić swoje podejrzenia – relacjonuje oficer prasowa.

– Kiedy z terenu firmy wyjechała wytypowana ciężarówka wraz z naczepą kryminalni natychmiast zatrzymali zestaw do kontroli. Auto powinno być załadowane towarem odpadowym.

Policjanci wylegitymowali mieszkańców Działoszyna, 67-letniego kierowcę ciągnika siodłowego oraz pasażera w wieku 39 lat. Mężczyźni wszystkiemu zaprzeczali.

– Jednak wynik przeszukania ładunku naczepy oraz specjalistyczne przebadanie produktów zapakowanych w worki typu „big bag” dowiódł, że doszło do przestępstwa – informuje nadkom. Iwona Kaszewska.

W dziewięciu workach spośród 24 została ujawniona pełnowartościowa gorczyca. Pokrzywdzony wstępnie straty oszacował na 70 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzuty usłyszało pięciu mężczyzn. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

– Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich szczegółów tego przestępstwa – kończy przedstawicielka policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

STADION NABIERA RUMIEŃCÓW

Stadion w Skomlinie staje się coraz bardziej funkcjonalny. W ubiegłym roku znów wzbogacił się o kolejne elementy. Być może w tym uda się to...

WYPADŁ Z DROGI I WPADŁ DO STAWU

Dziś, w czwartek 30 marca, w godzinach porannych w miejscowości Wiewiec, w gminie Strzelce Wielkie, doszło do groźnego zdarzenia drogowego. 72-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego, prawdopodobnie...

POLICJA ZATRZYMAŁA DWÓCH POSZUKIWANYCH. UKRYWALI SIĘ PRZED ODSIADKĄ

We wtorek (28 marca) funkcjonariusze łaskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nie zgłosili do odbycia zasądzonej kary. Mężczyźni zgodnie z dyspozycją wymiaru sprawiedliwości zostali...

MIAŁ NARKOTYKI. ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

Policjanci z wieluńskiej komendy zatrzymali 30-latka, który posiadał przy sobie oraz w swoim samochodzie narkotyki. Mężczyzna już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii....

STARE OŚWIETLENIE TO JUŻ HISTORIA

Sołectwo Chotów w końcu ubiegłego roku zakończyło modernizację oświetlenia ulicznego. Stare lampy wymieniono na ledowe. Na to zadanie wykorzystane zostały środki z funduszu sołeckiego,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ