Strona główna Bełchatów OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

OSZUŚCI W SKUPIE ZBÓŻ. ZATRZYMANI TAKŻE MIESZKAŃCY DZIAŁOSZYNA

Pięciu mężczyzn zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty w tej sprawie. Z ustaleń śledczych wynika, że mieli oni oszukiwać właściciela firmy skupującej zboże i nasiona do produkcji przypraw. A proceder wyglądał tak: mężczyźni wywozili pełnowartościową gorczycę, a umówieni z nimi nabywcy, płacili za nią jak za odpady.

– Policjanci z wydziału kryminalnego bełchatowskiej komendy policji ustalili, że na terenie jednej z firm działających na terenie powiatu dochodzi do oszustwa – mówi nadkom. Iwona Kaszewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Z ustaleń wynikało, że w przestępczy proceder zamieszani są pracownicy firmy oraz jej klienci. Przestępstwo miało polegać na odsprzedawaniu pełnowartościowych ziaren gorczycy po cenach znacznie niższych, odpowiadających wartości towaru odpadowego.

– Wczesnym rankiem 28 czerwca 2022 roku policjanci pojechali sprawdzić swoje podejrzenia – relacjonuje oficer prasowa.

– Kiedy z terenu firmy wyjechała wytypowana ciężarówka wraz z naczepą kryminalni natychmiast zatrzymali zestaw do kontroli. Auto powinno być załadowane towarem odpadowym.

Policjanci wylegitymowali mieszkańców Działoszyna, 67-letniego kierowcę ciągnika siodłowego oraz pasażera w wieku 39 lat. Mężczyźni wszystkiemu zaprzeczali.

– Jednak wynik przeszukania ładunku naczepy oraz specjalistyczne przebadanie produktów zapakowanych w worki typu „big bag” dowiódł, że doszło do przestępstwa – informuje nadkom. Iwona Kaszewska.

W dziewięciu workach spośród 24 została ujawniona pełnowartościowa gorczyca. Pokrzywdzony wstępnie straty oszacował na 70 tysięcy złotych. W tej sprawie zarzuty usłyszało pięciu mężczyzn. Prokurator objął ich policyjnym dozorem.

– Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich szczegółów tego przestępstwa – kończy przedstawicielka policji.

 

Komenatrze

Polecamy!

DWA ODDZIAŁY ZAMKNIĘTE DLA ODWIEDZAJĄCYCH

Na oddziale chorób wewnętrznych oraz na oddziale pediatrycznym w wieruszowskim szpitalu od 16 sierpnia do odwołania obowiązuje zakaz odwiedzin.  Został wprowadzony w związku z...

NAD RZEKĄ POJAWIŁY SIĘ PATROLE

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie sprawdzali, czy wypoczywający nad Wartą nie łamią przepisów. 18 sierpnia patrolowali wybrzeże. - W okresie letnim to nad...

32-LATKA ZBIERA NA LECZENIE ZA GRANICĄ

W niedzielę,  21 sierpnia, na Ranczo Zagata (w Grabarzach, w gm. Lipie, graniczącej z gm. Pątnów) odbędzie się piknik rodzinny na rzecz Pauliny Drab....

ZMARŁA JEDNA Z NAJSTARSZYCH KOBIET NA ŚWIECIE

Rano w piątek, 19 sierpnia, odeszła Tekla Juniewicz. Przeżyła 116 lat, 2 miesiące i 9 dni. Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. we...

DROGOWIEC WTARGNĄŁ POD NADJEŻDŻAJĄCE AUTO

58-letni pracownik firmy, która wykonywała prace na węźle drogi ekspresowej S8 w okolicach Złoczewa w powiecie sieradzkim, doprowadził do kolizji. Na szczęście nic poważnego...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ