Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, posłowie Wojciech Król, Michał Jaros, Joanna Frydrych, Krzysztof Grabczuk oraz senatorowie Marek Borowski i Joanna Sekuła przyjechali do Działoszyna, by spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami pajęczańskiego. Wizytę parlamentarzystów opozycji zignorowali przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu.
W trakcie wizyty (27 lutego) parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej wraz z przedstawicielami formacji w pajęczańskim, odwiedzili budowę peronów na stacji kolejowej Trębaczew. W ramach spotkania został podjęty temat przywrócenia połączeń pasażerskich na linii 131, bo jak mówią członkowie PO w regionie, mieszkańcy powiatu zostali wykluczeni komunikacyjnie.
– Warto zwrócić uwagę, że działania PiS-u doprowadziły do likwidacji PKS-u Częstochowa – zaznacza Bartłomiej Konieczny, wiceprzewodniczący Koła Powiatowego Platformy Obywatelskiej w pajęczańskim.
– A to był jedyny środek komunikacji dla młodzieży, dojeżdżającej do szkół w Częstochowie. Jest prywatny przewoźnik – zauważa.
Senator Joanna Sekuła i posłowie Wojciech Król i Izabela Leszczyna, jako reprezentanci województwa śląskiego, mają wspierać działania lokalnych działaczy z powiatu pajęczańskiego.
– W najbliższym czasie, jako PO powiatu pajęczańskiego, zamierzamy rozpocząć kampanię na rzecz uruchomienia połączeń pomiędzy stacjami kolejowymi, położonymi na linii kolejowej 131 oraz 146 w kierunku Częstochowy oraz Zduńskiej Woli, a docelowo Łodzi – akcentuje Bartłomiej Konieczny.
W trakcie wizyty lokalni działacze PO wraz z przedstawicielami sejmu i senatu, rozmawiali o inwestycji na drodze wojewódzkiej 491, od Działoszyna w kierunku Częstochowy.
– W 2017 została wydana decyzja ZRID, pozwalająca rozpocząć inwestycje drogą. PiS wyrzucił gotowy projekt do kosza – irytuje się wiceprzewodniczący PO w pajęczańskim.
Tego samego dnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami regionu. Miało ono miejsce w Pałacu Męcińskich, a uczestnicy pytali głównie o przyszłość gminy, powiatu, kraju. Rozmawiano o proponowanych zmianach w gospodarce, finansach czy polityce społecznej.
– Jak się okazuje polityka prorodzinna PiS-u, po wynikach ze spisu powszechnego oraz analizie danych urodzeń pokazuje, że jest potrzeba zmian i nasz program dopłat z budżetu państwa na rzecz programu In Vitro będzie jednym z punktów pomocy dla Polskich rodzin – uważa Konieczny i dodaje, że jeszcze przed spotkaniem z mieszkańcami prowadzono zbiórkę podpisów pod projektem ustawy „TAK dla In Vitro”.
– Mimo zaproszeń radnych, wójtów, burmistrzów, przez Jacka Lewere i Tomasza Borgula, nie skorzystali oni z możliwości rozmowy z posłami i senatorami o sprawach mieszkańców ich gmin – podsumowuje wiceszef PO w powiecie pajęczańskim.