Strona główna Działoszyn PARLAMENTARZYŚCI OPOZYCJI W DZIAŁOSZYNIE. BURMISTRZOWIE I WÓJTOWIE NIE ODPOWIEDZIELI NA ZAPROSZENIE

PARLAMENTARZYŚCI OPOZYCJI W DZIAŁOSZYNIE. BURMISTRZOWIE I WÓJTOWIE NIE ODPOWIEDZIELI NA ZAPROSZENIE

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, posłowie Wojciech Król, Michał Jaros, Joanna Frydrych, Krzysztof Grabczuk oraz senatorowie Marek Borowski i Joanna Sekuła przyjechali do Działoszyna, by spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami pajęczańskiego. Wizytę parlamentarzystów opozycji zignorowali przedstawiciele władz samorządowych z terenu powiatu.

W trakcie wizyty (27 lutego) parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej wraz z przedstawicielami formacji w pajęczańskim, odwiedzili budowę peronów na stacji kolejowej Trębaczew. W ramach spotkania został podjęty temat przywrócenia połączeń pasażerskich na linii 131, bo jak mówią członkowie PO w regionie, mieszkańcy powiatu zostali wykluczeni komunikacyjnie.

– Warto zwrócić uwagę, że działania PiS-u doprowadziły do likwidacji PKS-u Częstochowa – zaznacza Bartłomiej Konieczny, wiceprzewodniczący Koła Powiatowego Platformy Obywatelskiej w pajęczańskim.

– A to był jedyny środek komunikacji dla młodzieży, dojeżdżającej do szkół w Częstochowie. Jest prywatny przewoźnik – zauważa.

Senator Joanna Sekuła i posłowie Wojciech Król i Izabela Leszczyna, jako reprezentanci województwa śląskiego, mają wspierać działania lokalnych działaczy z powiatu pajęczańskiego.

– W najbliższym czasie, jako PO powiatu pajęczańskiego, zamierzamy rozpocząć kampanię na rzecz uruchomienia połączeń pomiędzy stacjami kolejowymi, położonymi na linii kolejowej 131 oraz 146 w kierunku Częstochowy oraz Zduńskiej Woli, a docelowo Łodzi – akcentuje Bartłomiej Konieczny.

W trakcie wizyty lokalni działacze PO wraz z przedstawicielami sejmu i senatu, rozmawiali o inwestycji na drodze wojewódzkiej 491, od Działoszyna w kierunku Częstochowy.

– W 2017 została wydana decyzja ZRID, pozwalająca rozpocząć inwestycje drogą. PiS wyrzucił gotowy projekt do kosza – irytuje się wiceprzewodniczący PO w pajęczańskim.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie z mieszkańcami regionu. Miało ono miejsce w Pałacu Męcińskich, a uczestnicy pytali głównie o przyszłość gminy, powiatu, kraju. Rozmawiano o proponowanych zmianach w gospodarce, finansach czy polityce społecznej.

– Jak się okazuje polityka prorodzinna PiS-u, po wynikach ze spisu powszechnego oraz analizie danych urodzeń pokazuje, że jest potrzeba zmian i nasz program dopłat z budżetu państwa na rzecz programu In Vitro będzie jednym z punktów pomocy dla Polskich rodzin – uważa Konieczny i dodaje, że jeszcze przed spotkaniem z mieszkańcami prowadzono zbiórkę podpisów pod projektem ustawy „TAK dla In Vitro”.

– Mimo zaproszeń radnych, wójtów, burmistrzów, przez Jacka Lewere i Tomasza Borgula, nie skorzystali oni z możliwości rozmowy z posłami i senatorami o sprawach mieszkańców ich gmin – podsumowuje wiceszef PO w powiecie pajęczańskim.

fot.: archiwum struktur PO

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ