Strona główna Strzelce Wielkie PIERWSZAKI WIEDZĄ, ŻE WARTO NOSIĆ ODBLASKI

PIERWSZAKI WIEDZĄ, ŻE WARTO NOSIĆ ODBLASKI

W ramach corocznej akcji edukacyjnej „Odblaskowy pierwszak” oraz ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem” pajęczański mundurowy odwiedził pierwszoklasistów ze szkół podstawowych z terenu gminy Strzelce Wielkie.

Głównym tematem spotkania, 15 listopada, policjanta z uczniami były bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zasady korzystania z drogi oraz konieczność noszenia elementów odblaskowych.

– Dzieci dowiedziały się, jaką rolę odgrywają odblaski i, jak poprawiają widoczność pieszego – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy KPP w Pajęcznie.

Na koniec wizyty funkcjonariusz wspólnie z wójtem gminy Strzelce Wielkie Markiem Jednakiem wręczyli każdemu pierwszakowi kamizelki odblaskowe, które zostały ufundowane przez Urząd Gminy w Strzelcach Wielkich.

– Mamy nadzieję, że przekazane informacje zaowocują i  zostaną na długo w  pamięci dzieci – dodaje Mielczarek.

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ