Strona główna Działoszyn PIERWSZAKI Z ODBLASKAMI

PIERWSZAKI Z ODBLASKAMI

Pajęczańscy policjanci wraz z burmistrzem Rafałem Drabem odwiedzili wszystkie szkoły podstawowe na terenie gminy Działoszyn. W trakcie wizyt doposażyli pierwszoklasistów w kamizelki odblaskowe.

11 października mundurowi wspólnie z włodarzem gminy Działoszyn, Rafałem Drabem, spotkali się z uczniami klas pierwszych w szkołach podstawowych w Szczytach, Kolonii Lisowice, Raciszynie, Trębaczewie oraz Działoszynie. Wizyty odbyły się w ramach profilaktycznego programu ,,Odblaskowy pierwszak” oraz policyjnej akcji „Świeć przykładem”.

– Cel jaki przyświecał tym działaniom to przypomnienie i uświadomienie dzieci o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz o bezpiecznym poruszaniu się po drodze – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik KPP w Pajęcznie.

– Takie prelekcje są dla najmłodszych dużą atrakcją i zachęcają do poznawania zasad ruchu drogowego. Działania ,,Odblaskowy Pierwszak” dyktowane są dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, by wyrabiać prawidłowe nawyki i kształtować prawidłowe postawy od najmłodszych lat.

Promując bezpieczeństwo na drodze, pajęczańscy policjanci wraz z burmistrzem rozdali pierwszoklasistom kamizelki odblaskowe zakupione przez Urząd Miasta i Gminy Działoszyn.

Komenatrze

Poprzedni artykułNIECH ICH EKSMITUJĄ!”
Następny artykułWYREMONTUJĄ KOLEJNE DROGI

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ