Strona główna Bełchatów PIJANY 19-LATEK BEZ PRAWA JAZDY ZATRZYMANY. JEGO PASAŻER MIAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI

PIJANY 19-LATEK BEZ PRAWA JAZDY ZATRZYMANY. JEGO PASAŻER MIAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI

W piątkowy wieczór (4 listopada) wracający ze służby policjant zauważył, że samochód jadący ulicą Sienkiewicza w Sieradzu, co jakiś czas zjeżdża z prawego na lewy pas. Sytuacja ta wydała się mundurowemu podejrzana, w związku z czym zaalarmował on dyżurnego o swoich przypuszczeniach i jechał za kierowcą. W pewnym momencie kierujący wjechał w posesję. W tym czasie we wskazane miejsce podjechał patrol policji.

Za kierownicą siedział 19-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego, który oświadczył, że to kierował pojazdem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu. Okazało się, że 19-latek nie ma prawa jazdy. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i ma zatrzymany dowód rejestracyjny – mówi asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka.

Z nastolatkiem podróżowały jeszcze cztery osoby. Trzech pasażerów również było pod wpływem alkoholu. U jednego z nich policjanci znaleźli w portfelu dilerkę z marihuaną. 20-latek został zatrzymany i przewieziony na komendę, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Młodemu, nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę „na podwójnym gazie” bez uprawnień grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia. 20-letniemu pasażerowi za posiadanie narkotyków grozi natomiast kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący są ogromnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Dlatego ważne jest, aby nie pozostawać obojętnym i reagować, aby wyeliminować zagrożenie. O każdym zagrożeniu należy powiadomić policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – apeluje asp.sztab. Agnieszka Kulawiecka.

fot. KPP Sieradz
fot. KPP Sieradz

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ