Strona główna Olesno PIJANY PRZYJECHAŁ SPRAWDZIĆ TRZEŹWOŚĆ NA KOMENDZIE. TERAZ GROZI MU WIĘZIENIE

PIJANY PRZYJECHAŁ SPRAWDZIĆ TRZEŹWOŚĆ NA KOMENDZIE. TERAZ GROZI MU WIĘZIENIE

Nigdy nie powinniśmy wsiadać za kierownicę, jeśli poprzedniej nocy byliśmy na mocno zakrapianej imprezie. Przekonał się o tym 28-latek z woj. dolnośląskiego, który przyjechał samochodem na oleską komendę, aby sprawdzić swoją trzeźwość. Młody kierowca miał w organizmie blisko promil alkoholu. Zupełnie trzeźwy i z uprawnieniami do kierowania był natomiast jego pasażer.

Mężczyzna chciał sprawdzić swoją trzeźwość na samoobsługowym alkomacie znajdującym się w holu głównym komendy. Po badaniu na urządzeniu zapaliła się czerwona ikona sygnalizująca o obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Zupełnie przypadkowo zauważył to jeden z pełniących służbę policjantów – komentuje sprawę asp. sztab. Stanisław Filak, asystent d/s prasowo informacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie.

28-latek stracił prawo jazdy oraz usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Oprócz wysokiej grzywny grożą mu dwa lata więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy i wskazał, że chciał sprawdzić swoją trzeźwość przed ponad stukilometrową trasą.

Kierowca mógł uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji, gdyby na komendę przyszedł pieszo lub pozwolił prowadzić samochód jednemu ze swoich współpasażerów. Z 28-latkiem podróżowały dwie osoby, z czego jedna posiadała uprawnienia do kierowania i była trzeźwa.

fot. KPP Olesno
fot. KPP Olesno

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ