Strona główna Sulmierzyce Piknik last minute

Piknik last minute

Impreza zorganizowana na koniec wakacji przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sulmierzycach ściągnęła na plac pod remizą OSP całe rodziny. I choć zorganizowana w kilka dni, to uczestniczy oceniali ją na piątkę z plusem. Atrakcje przygotowane z tej okazji, przyciągały jak magnes, szczególnie dzieci.

Choć w niedzielę, 19 sierpnia, synoptycy zapowiadali deszcz i pochmurne niebo, to organizatorki Pikniku Rodzinnego w Sulmierzycach nie poddały się, wierząc, że pogoda będzie im sprzyjać. Panie śmieją się, że właściwie wymodliły słońce, biorąc licznie udział w pielgrzymce na Jasną Górę. No i udało się, niedzielną imprezę ogrzewało słońce, a deszcz lał się jedynie ze strażackich węży.

Zanim panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sulmierzycach wzięły się za organizację pikniku, sięgnęły po środki zewnętrzne. Otrzymały dotację z Krajowej Spółki Cukrowej S.A.

– Był taki grant do wzięcia z fundacji „Pomaganie krzepi”. Dzięki koleżance, która jest w naszym kole udało się pozyskać te pieniądze – opowiada Justyna Szpąder, przewodnicząca KGW w Sulmierzycach.

Takim oto sposobem, za animacje i sprzęty do zabaw z dziećmi zapłacił producent Polskiego Cukru. Zaś za jadło, oprawę muzyczną i dmuchańce zapłacił Urząd Gminy z funduszu antyalkoholowego.

– Na pikniku nie ma alkoholu i namawiamy do życia w trzeźwości – zaznacza szefowa KGW.

Imprezę zorganizowały w bardzo szybkim tempie.

– To było dla nas takie last minute, bo do ostatniej chwili nie wiedziałyśmy czy dostaniemy pieniądze na dodatkowe atrakcje – mówi Szpąder.

– Zorganizowanie wszystkiego zajęło nam tydzień – dodaje.

Przedstawicielki KGW poprosiły o pomoc druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sulmierzycach. A ci, jak zaznacza rozmówczyni „Kulis …” nigdy nie odmawiają pomocy.

– Nasze kochane chłopaki z OSP pomogli nam rozstawić namioty i zrobili pokaz sprzętu strażackiego dla dzieci – dopowiada z wdzięcznością.

I rzeczywiście dzieciaki z ogromnym zainteresowaniem wskakiwały do wozów strażackich, a także lały wodę z prawdziwych strażackich węży.

– Fajnie, że jest tu tyle atrakcji dla dzieci – mówi Jakub Kowalczyk, tata dwuletniego Stasia, któremu udało się zasiąść za kierownicą strażackiego wozu.

– Jeśli jeszcze będzie mógł włączyć syreny, to jest już kupiony przez strażaków na zawsze – śmieje się młody tata.

Uczestnicy niedzielnego pikniku nie mają wątpliwości, że impreza była zorganizowana tak jak trzeba, a dzieci były wręcz zachwycone.

Izabela Dygaś z Sulmierzyc, na piknik zabrała córkę Maję. Mała nie mogła narzekać na brak atrakcji.

– Impreza taka, że można tylko chwalić – śmieje się Izabela i dodaje, że organizatorkom należą się podziękowania i gratulacje.

Elżbieta Pazera ma podobne odczucia. Uważa, że panie z koła gospodyń zasłużyły na medal.

– Jedzenie przepyszne, a atrakcji nie brakuje dla nikogo – zaznacza z uśmiechem.

Komenatrze

Polecamy!

67-LATKA PRZYGNIÓTŁ CIĄGNIK. ROLNIK NIE ŻYJE

Mężczyzna zginął podczas prac polowych w Woli-Chojnata, w gminie Biała Rawska (woj. łódzkie). Ciągnik, którym kierował, przewrócił się i przygniótł go. Rolnik zmarł na...

UWAŻAJCIE NA OSZUSTÓW. NOWA METODA „NA WĘGIEL”

Oszuści posuwają się do coraz to nowych metod swojego działania. Za nową metodę oszustwa obrali sobie węgiel. Obecnie jest to towar drogi i deficytowy....

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY

Każdego dnia policyjne patrole zatrzymują kolejne osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Podobna sytuacja miała miejsce na drodze powiatowej Słok – Bełchatów. Tym razem...

USZKODZIŁ SAMOCHÓD SĄSIADCE. GROZI MU PIĘĆ LAT WIĘZIENIA!

Sąsiedzkie konflikty mają przeróżne odsłony. W Złoczewie policja zatrzymała 35-letniego mężczyznę, który kosząc trawnik, celowo uderzył kosą spalinową w przedni zderzak zaparkowanego auta swojej sąsiadki, z...

O RADNYCH, CO MAJĄ MOC NIESŁYCHANĄ – komentarz

O rany, słuchajcie tego wszystkie stany! Radna Miejska z Rzeszowa złożyła interpelacje, żeby w mieście był Starbucks. Dla tych, co nie ogarniają wyjaśniam, że...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ