Strona główna Ostrówek PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

PLANY NA BOISKO MUSZĄ (NA RAZIE) ODEJŚĆ DO LAMUSA

Samorządowcy z Ostrówka zdecydowali o zmniejszeniu zakresu zadania przy boisku UMKS-u „Ostrowii” Ostrówek. Jak podkreśla wójt, Ryszard Turek, powstanie obiekt z zapleczem administracyjno-sanitarnym. Póki co jednak gmina nie ma pieniędzy, aby zbudować boisko wielofunkcyjne.

O planach inwestycyjnych, które mają służyć celom sportowym w Ostrówku, już nie raz pisaliśmy na naszych łamach. Piłkarze od dawna zabiegają o polepszenie swoich warunków bytowych. Bardzo mocno zależało na tym zmarłemu w grudniu 2020 r. prezesowi „Ostrowii”, Zbigniewowi Andrzejakowi.

Kiedy w gminie zapadła decyzja, o przymiarkach do budowy odpowiedniego budynku, w środowisku zrodziła się nadzieja, że w niedługim czasie do treningów i meczy sportowcy będą mogli się przygotowywać w nowoczesnych, higienicznych warunkach.

Prace projektowe trwały kilkanaście miesięcy, ale koncepcja, która powstała, ma zadowalać potrzeby wszystkich zainteresowanych. Poza tym, co podkreślają samorządowcy, budynek ma być też nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. W piętrowym gmachu zaplanowano pomieszczenia zaplecza sportowego oraz szatnie z pełnym węzłem sanitarnym, toaletami i prysznicami, a także pomieszczenia dla trenerów.

Wizualizacja została przedstawiona ponad dwa lata temu. W kolejnych miesiącach architekcie opracowywali projekt techniczny. Po zgromadzeniu dokumentów, samorządowcy rozpoczęli starania o ściągnięcie środków finansowych z zewnątrz. Budżet gminy nie jest w stanie udźwignąć bowiem samodzielnie tak kosztownego zadania.

Strzałem w dziesiątkę okazał się akces do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „polski ład”. Późną wiosną ubiegłego roku gmina Ostrówek otrzymała promesę w wysokości 2,88 mln zł na zadanie pod nazwą „Budowa budynku zaplecza socjalno-administracyjnego boiska sportowego w Ostrówku wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowa boiska wielofunkcyjnego na dz. nr 446”

Samorządowcy ogłaszali postępowanie przetargowe wiedząc, że jego wyniku nie są w stanie przewidzieć. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia upływał termin składania ofert przez zainteresowane realizacją inwestycji przedsiębiorstwa. Chęć zrealizowania zadania zgłosiła tylko jedna firma, z Radomska. Była gotowa budować za 4,34 mln zł. Tymczasem samorządowcy zaplanowali, że wydadzą 3,22 mln zł.

– Niestety nie mieliśmy innego wyjścia, jak unieważnienie postępowania przetargowego – komentuje wójt Ryszard Turek.

– Zainteresowanie wykonawców było znikome, o czym świadczy tylko jedna oferta. Musieliśmy okroić zakres inwestycji. Mamy taką możliwość. Wystąpiliśmy przez aplikację ze stosownym wnioskiem do Banku Gospodarstwa Krajowego. Będziemy realizować budowę samego budynku. Z boiska wielofunkcyjnego rezygnujemy.

Gmina wkrótce ogłosi nowy przetarg. Wójt liczy, że tym razem uda się zmieścić we wcześniej założonej kwocie. Za to trzymają kciuki sportowcy.

Komenatrze

Polecamy!

JECHALI ROWERAMI PO PIJAKU

Dwóch pijanych rowerzystów zatrzymali w poniedziałek, 20 marca, policjanci z Wieruszowa. Młodszy z nich, 36-letni mieszkaniec gminy Galewice, miał aż ponad 2,6 promila alkoholu...

WĘDKARZE ROZPOCZĘLI SEZON ZAWODAMI FEEDEROWYMI. NA PODIUM: DYLCZYK, DYDERSKI I BUJACZ

Stowarzyszenie "Jazgarz" z Sulmierzyc rozpoczęło sezon wędkarski. W niedzielę, 19 marca, na zbiorniku Dygudaj, rozegrane zostały otwarte zawody feederowe.

NIESŁYCHANY SUKCES MŁODEGO SPORTOWCA Z WIELUNIA. „JESTEM BARDZO SZCZĘŚLIWY”

24-letni Adam Kuś z Wielunia wygrał francuski wyścig GP des Carreleurs.  - Jestem bardzo szczęśliwy - mówi "Kulisom ... " młody kolarz.

PFRON ZATWIERDZIŁ PROGRAM ZAINICJOWANY PRZEZ MATKI Z WIELUNIA

Ogólnopolski program, który narodził się w głowach i sercach rodziców z Wielunia, ma wywołać niejeden uśmiech na twarzach dzieciaków w całym kraju. Inicjatywa wieluńskich matek...

MOGŁO DOJŚĆ DO TRAGEDII NA DRODZE. ŚWIADEK ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

W czwartek, 16 marca, 23-letni świadek zatrzymał mężczyznę, który prowadził auto, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że wsiadając za kierownicę,...
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ