Strona główna Wieluń PLENEROWE STUDIO UWAGI!TVN W WIELUNIU

PLENEROWE STUDIO UWAGI!TVN W WIELUNIU

Dziś (czwartek, 3 listopada) mobilne studio programu Uwaga! odwiedziło Wieluń. Mieściło się ono w busie, który stanął na pl. Legionów. Tu mieszkańcy mogli spotkać się z dziennikarzami, porozmawiać z nimi, zadać pytania i przedstawić nurtujące ich problemy.

Uwaga! to program interwencyjno – śledczy nadawany przez telewizję TVN. Już od trzech lat, co tydzień realizatorzy programu odwiedzają kolejne miasta w Polsce. W czwartek, 3 listopada, przyszła kolej na Wieluń.

– Zazwyczaj wybieramy małe miejscowości – mówi Piotr Piotrowski, dziennikarz Uwagi! z redakcji w Krakowie. – Chcemy poznać naszych widzów właśnie z mniejszych miast i porozmawiać z nimi o sprawach, z którymi do nas przychodzą. A przyjechaliśmy tu, bo ktoś zaproponował Wieluń, no i tak już zostało.

– Z doświadczenia wiemy też, że w takich mniejszych miastach ludzie mają czasem utrudniony do nas dostęp – dodaje Arkadiusz Nadolny, drugi z dziennikarzy Uwagi!, który nad przygotowaniem wydania pracuje w Warszawie. – Tematy mogą zgłaszać emailem lub telefonicznie. A tak, przyjdą do naszego busa, porozmawiają z nami na żywo, powiedzą z czym mają problem, pokażą jakiś dokument lub coś innego związanego ze sprawą. Dzięki temu od razu wiemy, czym dysponujemy i czy możemy pomóc, czy też nie.

Ludzie przychodzili do studia. Szukali tu pomocy m. in. w rozwiązaniu sporu o granicę działki z sąsiadem.

Elżbieta Wodecka

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ