Strona główna Radomsko PO "TRZECH PIWACH" WJECHAŁ W CIĘŻARÓWKĘ

PO „TRZECH PIWACH” WJECHAŁ W CIĘŻARÓWKĘ

W czwartkowe popołudnie, 27 października, przy ul. Narutowicza w Radomsku 36-letni kierowca samochodu osobowego uderzył w jadącą przed nim ciężarówkę. Podczas policyjnej kontroli okazało się, że mężczyzna był pijany. 

Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, miał 2,7 promila. Jak powiedział mundurowym, w tym dniu przed południem wypił trzy piwa. Nic więc dziwnego w takiej sytuacji, że miał problem z oceną odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na jego tył. Kierujący DAF-em był trzeźwy – mówi asp. Agnieszka Kropisz.

Na szczęście żadnemu z uczestników kolizji nic się nie stało. Policja ukarała 36-letniego mieszkańca Radomska mandatem w wysokości 1500 złotych. Mężczyzna odpowie także za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu nawet dwa lata więzienia, a także wysoka grzywna oraz utrata uprawnień.

Mundurowi apelują o zdrowy rozsądek i niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. W najbliższych dniach w całym kraju trwa policyjna akcja „Wszystkich Świętych”, mająca na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa na polskich drogach.

fot. KPP Radomsko
fot. KPP Radomsko

Komenatrze

Polecamy!

POSEŁ ŚMISZEK: „NIE ZAWSZE JEST MIŁO, ALE TAK MA BYĆ”

W piątek, 17 marca, posłowie Lewicy: Katarzyna Kretkowska, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Krzysztof Śmiszek i Zdzisław Wolski, spotkali się z mieszańcami Wieruszowa i okolic. Podczas spotkania parlamentarzyści przedstawili szczegóły obywatelskiego projektu ustawy „Renta wdowia”, a także odpowiadali na pytania mieszkańców.

AKCJA SŁUŻB MUNDUROWYCH. 38-LATEK ZATRZYMANY Z NARKOTYKAMI!

W środę (22 marca) policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zorganizowali w Bełchowie akcję, mającą na celu weryfikację posiadanych informacji. W samo południe wylegitymowali...

67-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY WYCINCE DRZEWA

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek, 24 marca, w Rząśni. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. Jak informuje mł. asp. Wioletta...

BYŁY DYREKTOR OŚRODKA NIE CZUJE SIĘ WINNY

Mirosław Kubiak został kilka tygodni temu odwołany z funkcji dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Gromadzicach. Wcześniej został zawieszony. To pokłosie anonimu, jaki wpłynął do...

STARAŁY SIĘ O NIĄ TRZY KLUBY

Marcelina Kułak kiedy kończyła szkołę podstawową, otrzymała propozycję gry w trzech klubach siatkarskich. Wybrała Łask, gdzie z powodzeniem trenuje i rozwija swoje umiejętności sportowe....
Komenatrze
Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności      
AKCEPTUJĘ